تاریخچه فلزیاب از گذشته تا کنون

تاریخچه فلزیاب

felezyabkerman مقالات فلزیاب , , , , ,

تاریخچه فلزیاب با دستگاه سابقه ای طولانی و جالبی دارد و حتی یکی از ریئس جمهور ها نیز به دنبال ساخت دستگاه فلزیاب بود در ادامه پست با ما باشید تا مروری بر تاریخ فلزیابی داشته باشیم

تاریخچه فلزیاب

در اواسط دهه ۱۸۰۰ میلادی، پس از اختراع برق، بسیاری از دانشمندان و معدنچیان طلا شروع به آزمایش ایده هایشان برای ساخت دستگاهی که بتواند فلزات مدفون را مشخص کند شروع کردند.هدف اکثر آنها ساخت دستگاهی بود که بتواند طلا را بیابد و از این راه به ثروت زیادی دست پیدا کنند.دستگاهی که بتواند طلا را بیابد در رقابت بین جویندگان طلا می تواند فرد را پیروز کند و به طلای بیشتری برساند.

الکساندر گراهامبل یکی از افرادی بود که سعی کرد تا دستگاه فلزیابی تولید کند که بتواند گلوله را پیدا کند اما متاسفانه تلاش های او بی فایده بود.زمانی که گارفیلد در سال ۱۸۸۱ زخمی شد برای یافتن گلوله از دستگاه فلزیاب استفاده کردند اما به دلیل وجود فنر در تخت نتوانستند گلوله را بیابند و گارفیلد در اثر همان گلوله مرد.

بهبود طراحی فلزیاب

اگرچه اولین ردیاب فلزی به نجات ۲۰ امین رئیس‌جمهور آمریکا کمک نکرد اما سیستمی که  الکساندرگراهام بل یک ردیاب فلزی قابل دوام بود و این دستگاه به عنوان نمونه اولیه برای تمام ردیابفلزات دیگر از آن زمان به جلو بود. درابتدا، این دستگاه  واقعا بزرگ، پیچیده و در لوله‌های خلابودند. اما آن‌ها مفید بودند و در نتیجه به محبوبیت خود ادامه دادند. مهم‌تر از همه این ردیاب‌های فلزی اولیه برای یافتن و پاک‌سازی مین‌های زمینی و بمب‌های منفجر نشده در سراسر اروپا پس از جنگ جهانی اول و جنگ جهانی دوم استفاده شدند.

در همان زمان گرهارد فیشر (بنیانگذار شرکت فلزیاب فیشریک کشف مهم در کار خود بر روی سیستم‌های جهت‌یابی انجام داد. پرتوه‌ای رادیویی که او استفاده می‌کرد، هر بار که سنگ معدنی فلزی که در منطقه وجود داشت،منحرف میشد. او استدلال کردکه این نوع تکنولوژی در مقیاس کوچک‌تر ممکن است به عنوان ردیاب فلزی مفید باشد. در۱۹۲۵، فیشر اولین ماشین فیشر را به عموم نمایش داد و اولین دستگاه فلزیاب فیشر را به مردم در سال۱۹۳۱ فروخت.

فلزیاب از سال ۱۹۵۰ تا کنون

حتی با وجود اینکه فیشر اولین اختراع ثبت‌شده در دستگاه تشخیص فلز را به دست آورد، او تنها یکی از افرادی است که تکنولوژی را در حال حاضر در ردیاب فلزی شما مورد استفاده قرار داده و تکمیل کرده‌است. یکی دیگر از بازیکنان مهم در توسعه فلزیاب امروزی چارلز گرت(موسس شرکت فلزیاب گرت) است.گرت یک مهندس برق بود که کار خود را به عنوان سرگرمی در اوایل دهه ۱۹۶۰ آغاز کرد. بعد از امتحان کردن انواع ماشین‌آلات در بازار، نتوانست کسی را پیدا کند که بتواند آنچه را که می‌خواست انجام دهد. او شروع به کار روی ردیاب فلزی خودش کرد. پس از تحقیقات بیشتر، او توانست دستگاه بسازد که دریفت نوسانگر را حذف کند و همچنین چندین حلقه جستجو منحصربفرد که او همه آن را اختراع کرد، اساسا در طراحی آشکارساز فلزات انقلابی ایجاد کرد.

عوامل دیگری که تا حد زیادی توسعه فلزیاب را تحت‌تاثیر قرار داده، ترانزیستورها است که در سال ۱۹۴۷ توسط جان باردن، والتر براتاین و ویلیام شاکلی و همچنین قدرت تفکیک ، طراحی‌های جدید جستجوی، و تکنولوژی‌های بی‌سیم اختراع شدند. همه این چیزها و بیشتر به ردیاب فلزی امکان می‌دهد که دستگاه سبک‌وزن، قابل‌حمل، راحتی برای استفاده، ماشین‌های جستجو عمیق که ما امروز می‌شناسیم، شود.

با افزایش افراد درگیر در زمینه فلزیاب و همچنین سرعت سریع پیشرفت فن‌آوری آینده ردیاب فلزی حدس زدنی است. چیزی که تقریبا تضمین می‌شود این است که ردیاب‌های فلزی به تغییر و تحول ادامه خواهند داد تا حتی گنجینه بیشتری پیدا کنند. جویندگان گنج فقط کناره‌گیری نمی‌کنند و همانطور که می‌توانید با تاریخچه آشکار ساز فلز در این نقطه ببینید، این افراد مشتاق و مبتکرانه هستند که دستگاه‌های فلز را به دستگاه‌هایی تبدیل کرده‌اند که امروز هستند؛ و چه کسی می‌تواند آینده تشخیص فلز را تحت‌تاثیر قرار دهد.

البته افراد دیگری نیز در تاریخچه فلزیاب وجود دارند که

منبع :The History of the Metal Detector

شاید دوست داشته باشید:

بهترین فلزیاب برای کودکان

بهترین فلزیاب برای کودکان و نوجوانان

بهترین فلزیاب برای کودکان و نوجوانان  تشخیص فلز یک سرگرمی عالی است که می تواند توسط تمام اعضای خانواده شما در تمام سنین مورد استفاده قرار گیرد. زمانی که بهترین فلزیاب کودکان را میخواهید انتخاب کنید ، بازار تا حدی با انتخاب پر می‌شود . اگر تجربه کمی برای کاوش خود داشته باشید , گرفتن […]

بررسی پرفروش ترین فلزیاب های 2019

بررسی پرفروش ترین فلزیاب های ۲۰۱۹

بررسی پرفروش ترین فلزیاب های ۲۰۱۹ | آشکار ساز های با فروش بالا در سال ۲۰۱۹ یک آشکارساز فلزی وسیله ای الکتریکی و فلزی است که می تواند فلزات و اشیاء فلزی را تشخیص دهد. به طور کلی، می تواند اشیاء هدف را از یک فاصله مشخص به مجموعه قبل از آن تشخیص دهد. با […]

بهترین فلزیاب های ارزان قیمت

بهترین فلزیاب های ارزان قیمت

بهترین فلزیاب های ارزان قیمت با بودجه‌ای پایینی می‌خواهید بهترین فلزیاب را انتخاب کنید ؟ پس از آزمایش های گسترده با بیش از ۱۰ سال تجربه تشخیص فلز، انتخاب های ما Garrett ACE 200 است. آیا شما فقط با شروع کار خود و یا به دنبال یک دستگاه پشتیبان، ACE 200 انتخاب فوق العاده برای […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − یک =

Call Now Button