تاریخچه فلزیاب از گذشته تا کنون

تاریخچه فلزیاب

felezyabkerman مقالات فلزیاب , , , , ,

تاریخچه فلزیاب با دستگاه سابقه ای طولانی و جالبی دارد و حتی یکی از ریئس جمهور ها نیز به دنبال ساخت دستگاه فلزیاب بود در ادامه پست با ما باشید تا مروری بر تاریخ فلزیابی داشته باشیم

تاریخچه فلزیاب

در اواسط دهه ۱۸۰۰ میلادی، پس از اختراع برق، بسیاری از دانشمندان و معدنچیان طلا شروع به آزمایش ایده هایشان برای ساخت دستگاهی که بتواند فلزات مدفون را مشخص کند شروع کردند.هدف اکثر آنها ساخت دستگاهی بود که بتواند طلا را بیابد و از این راه به ثروت زیادی دست پیدا کنند.دستگاهی که بتواند طلا را بیابد در رقابت بین جویندگان طلا می تواند فرد را پیروز کند و به طلای بیشتری برساند.

الکساندر گراهامبل یکی از افرادی بود که سعی کرد تا دستگاه فلزیابی تولید کند که بتواند گلوله را پیدا کند اما متاسفانه تلاش های او بی فایده بود.زمانی که گارفیلد در سال ۱۸۸۱ زخمی شد برای یافتن گلوله از دستگاه فلزیاب استفاده کردند اما به دلیل وجود فنر در تخت نتوانستند گلوله را بیابند و گارفیلد در اثر همان گلوله مرد.

بهبود طراحی فلزیاب

اگرچه اولین ردیاب فلزی به نجات ۲۰ امین رئیس‌جمهور آمریکا کمک نکرد اما سیستمی که  الکساندرگراهام بل یک ردیاب فلزی قابل دوام بود و این دستگاه به عنوان نمونه اولیه برای تمام ردیابفلزات دیگر از آن زمان به جلو بود. درابتدا، این دستگاه  واقعا بزرگ، پیچیده و در لوله‌های خلابودند. اما آن‌ها مفید بودند و در نتیجه به محبوبیت خود ادامه دادند. مهم‌تر از همه این ردیاب‌های فلزی اولیه برای یافتن و پاک‌سازی مین‌های زمینی و بمب‌های منفجر نشده در سراسر اروپا پس از جنگ جهانی اول و جنگ جهانی دوم استفاده شدند.

در همان زمان گرهارد فیشر (بنیانگذار شرکت فلزیاب فیشریک کشف مهم در کار خود بر روی سیستم‌های جهت‌یابی انجام داد. پرتوه‌ای رادیویی که او استفاده می‌کرد، هر بار که سنگ معدنی فلزی که در منطقه وجود داشت،منحرف میشد. او استدلال کردکه این نوع تکنولوژی در مقیاس کوچک‌تر ممکن است به عنوان ردیاب فلزی مفید باشد. در۱۹۲۵، فیشر اولین ماشین فیشر را به عموم نمایش داد و اولین دستگاه فلزیاب فیشر را به مردم در سال۱۹۳۱ فروخت.

فلزیاب از سال ۱۹۵۰ تا کنون

حتی با وجود اینکه فیشر اولین اختراع ثبت‌شده در دستگاه تشخیص فلز را به دست آورد، او تنها یکی از افرادی است که تکنولوژی را در حال حاضر در ردیاب فلزی شما مورد استفاده قرار داده و تکمیل کرده‌است. یکی دیگر از بازیکنان مهم در توسعه فلزیاب امروزی چارلز گرت(موسس شرکت فلزیاب گرت) است.گرت یک مهندس برق بود که کار خود را به عنوان سرگرمی در اوایل دهه ۱۹۶۰ آغاز کرد. بعد از امتحان کردن انواع ماشین‌آلات در بازار، نتوانست کسی را پیدا کند که بتواند آنچه را که می‌خواست انجام دهد. او شروع به کار روی ردیاب فلزی خودش کرد. پس از تحقیقات بیشتر، او توانست دستگاه بسازد که دریفت نوسانگر را حذف کند و همچنین چندین حلقه جستجو منحصربفرد که او همه آن را اختراع کرد، اساسا در طراحی آشکارساز فلزات انقلابی ایجاد کرد.

عوامل دیگری که تا حد زیادی توسعه فلزیاب را تحت‌تاثیر قرار داده، ترانزیستورها است که در سال ۱۹۴۷ توسط جان باردن، والتر براتاین و ویلیام شاکلی و همچنین قدرت تفکیک ، طراحی‌های جدید جستجوی، و تکنولوژی‌های بی‌سیم اختراع شدند. همه این چیزها و بیشتر به ردیاب فلزی امکان می‌دهد که دستگاه سبک‌وزن، قابل‌حمل، راحتی برای استفاده، ماشین‌های جستجو عمیق که ما امروز می‌شناسیم، شود.

با افزایش افراد درگیر در زمینه فلزیاب و همچنین سرعت سریع پیشرفت فن‌آوری آینده ردیاب فلزی حدس زدنی است. چیزی که تقریبا تضمین می‌شود این است که ردیاب‌های فلزی به تغییر و تحول ادامه خواهند داد تا حتی گنجینه بیشتری پیدا کنند. جویندگان گنج فقط کناره‌گیری نمی‌کنند و همانطور که می‌توانید با تاریخچه آشکار ساز فلز در این نقطه ببینید، این افراد مشتاق و مبتکرانه هستند که دستگاه‌های فلز را به دستگاه‌هایی تبدیل کرده‌اند که امروز هستند؛ و چه کسی می‌تواند آینده تشخیص فلز را تحت‌تاثیر قرار دهد.

البته افراد دیگری نیز در تاریخچه فلزیاب وجود دارند که

منبع :The History of the Metal Detector

شاید دوست داشته باشید:

گنج یاب پالسی ارزان

گنج یاب پالسی ارزان

گنج یاب پالسی ارزان گنج یاب های پالسی به دلیل توانایی و قدرت نفوذ آنها در اعماق بالا مورد توجه و علاقه کاوشگران تمام جهان و مخصوصا کاوشگران ایران قرار گرفته اند اما این گنج یاب های حرفه ای ارزان نبوده و دارای قیمت های بالایی هستند. در هنگام خرید دستگاه های گنج یاب باید […]

گنج یاب آنتنی ارزان

گنج یاب آنتنی ارزان

گنج یاب آنتنی ارزان گنج یاب های آنتنی دارای انواع مختلفی بوده و دارای قابلیت های بسیار خاص می باشند. از این دستگاه ها برای تعیین محل دقیق اهداف استفاده می کنند، به گونه ای که ابتدا با یک دستگاه شعاع زن و یک فلزیاب و یا گنج یاب معمولی قسمت حدودی دستگاه را مشخص […]

ردیاب دو نفره

ردیاب دو نفره

ردیاب دو نفره امروز در این مقاله شما را با یک دستگاه ردیاب دو نفره آشنا خواهیم کرد که به دلیل قدرت تشخیص، حساسیت عالی به انواع اهداف ارزشمند همانند طلا، کیفیت بالای ساخت و قیمت بسیار مناسب و ارزان توانسته به فروش بسیار بالایی دست یابد و از محبوبیت بالایی در بین کاوشگران حرفه […]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button