خطا در فلزیابی و عوامل موثر بر آن

خطا در فلزیابی

felezyabkerman مقالات فلزیاب , , ,

عوامل زیادی باعث ایجاد خطا در فلزیابی و طلایابی می شود که در این پست به بررسی آن خواهیم پرداخت تا شما نیز نسبت به آنها آگاهی پیدا کنید و در حین کاوش خطا را کاهش دهید.

خطا در فلزیابی را چگونه کاهش دهیم

خطا در فلزیابی امری طبیعی است و شما حین کاوش بایستی به اطراف محل کاوش و شرایط آب و هوایی توجه نمایید و همه شرایط را در نظر بگیرید تا بتوانید خطا را کاهش دهید و سریع به هدفتان دسترسی پیدا کنید.عوامل متعددی باعث خطا در فلزیابی می شوند که عبارتند از کابل های فشار قوی ، شرایط آب و هوایی ، نوع کانی های منطقه ، جریان آب زیر زمینی و غیره که باعث ایجاد خطا میشوند . خطا هایی که می تواند بر کاوش شما تاثیر بگذارد به اختصار در ادامه این پست آورده شده اند تا ضمن اطلاع از آنها در کاوش حواستان به محیط باشد تا بتوانید با کمترین خطا هدفتان را بیابید .

خطا در فلزیابی
خطا در فلزیابی

بررسی خطا در فلزیابی

مهم ترین عوامل ایجاد خطا در فلزیابی عبارتند از :

  • رطوبت :در مناطقی که رطوبت از شرایط عادی بیشتر است مثل اطراف سواحل دستگاههای پالسی دچار خطا می شوند و باید شما با دقت تر به کاوش بپردازید اما در این شرایط دستگاههای فلزیاب VLF کارایی بهتری دارند.
  • بارش باران : بارش باران باعث افزایش رطوبت خاک می شود و همچنین باعث نفوذ آب به دستگاه می شود و در دستگاه اتصال کوتاه به وجود می آورد.توصیه می شود که در روزهای بارانی به کاوش نپردازید.
  • باد : در زمان کاوش اگر باد شدید وجود داشت کاوش را متوقف کنید و تا هنگامی که باد می وزد کاوش نکنید زیرا جریان هوا بالانس دستگاه با محل کاوش را بر هم می زند و باعث می شود که تشخیص دستگاه در شناسایی هدف دچار اشتباه شود.

سایر عوامل ایجاد خطا

  • دکل های برق فشار قوی : در اطراف دکل های برق فشار قوی میدان مغناطیسی بسیار قوی ای وجود دارد که باعث تداخل با فرکانس های دستگاه می شود و در برخی موارد باعث سوختن دستگاه فلزیاب می گردد لذا در کاوش در زیر کابل ها بدشت خودداری نمایید.
  • آنتن های مخابراتی : آنتن های مخابراتی دائما در حال ارسال و دریافت داده ها به صورت امواج می باشند که این امواج باعث ایجاد نویز بر روی دستگاه فلزیاب می شوند و دستگاه را به خطا می اندازند.
  • آب های زیر زمینی : در آب های زیر زمینی ممکن است یون های فلزی وجود داشته باشد دستگاه به اشتباه می افتد و به شما علائم وجود فلز را نشان می دهد.
  • کانی های موجود در محل : در برخی مناطق کانی های وجود دارند که در آنها مقدار کمی فلز وجود دارد که دستگاه را به اشتباه می اندازد و شما بایستی از دستگاههای فلزیابی استفاده نمایید که بتواند این کانی ها را نادیده بگیرد.
  • وجود گوشی موبایل در نزدیکی دستگاه : هنگام کاوش گوشی موبایل تان را از دستگاه تا می توانید دور کنید.

 

ویژگی های فلزیاب حرفه ای

شما برای تهیه فلزیاب حرفه ای حتما باید شرایط منطقه ای که می خواهید در آن کاوش نمایید در نظر بگیرید و سپس دستگاه فلزیاب متناسب با آن منطقه را انتخاب نمایید.ضمنا عمق کاوش ، تشخیص نوع فلز ، بالانس با محیط کاوش و غیره دستگاه را حرفه ای تر می کند.

این مطلب مرتبط است با : مقالات فلزیاب

بهترین فلزیاب ها را از کجا خریداری کنیم

شما می توانید برای خرید دستگاههای حرفه ای فلزیاب با امکانات بروز و جدید به فروشگاه فلزیاب شیراز و تهران مراجعه فرمایید یا با شماره ۰۹۹۱۷۳۳۹۲۰۰ تماس حاصل فرمایید.

شاید دوست داشته باشید:

گنج یاب پالسی ارزان

گنج یاب پالسی ارزان

گنج یاب پالسی ارزان گنج یاب های پالسی به دلیل توانایی و قدرت نفوذ آنها در اعماق بالا مورد توجه و علاقه کاوشگران تمام جهان و مخصوصا کاوشگران ایران قرار گرفته اند اما این گنج یاب های حرفه ای ارزان نبوده و دارای قیمت های بالایی هستند. در هنگام خرید دستگاه های گنج یاب باید […]

گنج یاب آنتنی ارزان

گنج یاب آنتنی ارزان

گنج یاب آنتنی ارزان گنج یاب های آنتنی دارای انواع مختلفی بوده و دارای قابلیت های بسیار خاص می باشند. از این دستگاه ها برای تعیین محل دقیق اهداف استفاده می کنند، به گونه ای که ابتدا با یک دستگاه شعاع زن و یک فلزیاب و یا گنج یاب معمولی قسمت حدودی دستگاه را مشخص […]

ردیاب دو نفره

ردیاب دو نفره

ردیاب دو نفره امروز در این مقاله شما را با یک دستگاه ردیاب دو نفره آشنا خواهیم کرد که به دلیل قدرت تشخیص، حساسیت عالی به انواع اهداف ارزشمند همانند طلا، کیفیت بالای ساخت و قیمت بسیار مناسب و ارزان توانسته به فروش بسیار بالایی دست یابد و از محبوبیت بالایی در بین کاوشگران حرفه […]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button