لوپ فلزیاب

لوپ فلزیاب

felezyabkerman مقالات فلزیاب , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

لوپ فلزیاب | حقیقت در مورد کویل های جستجو برای آشکارسازهای فلزی

چند عامل کلیدی در داشتن یک شکارچی گنج موفق وجود دارد. یک آشکارساز پیشرفته فلزی ، با تحقیق دقیق درباره فلزیاب خود و ابزار حفاری کافی ، تفاوت بزرگی را ایجاد می کند، اما اگر شما از جستجوی مناسب برای انجام وظایف فلزات خود استفاده نکنید ، بی فایده است.

علاوه بر دانستن تمام تفاوت های ظاهری عملکرد و ویژگی های آشکارساز شما باید در جستجوی طراحی کویل و قابلیت ها، مزایا و معایب آن ها صلاحیت داشته باشید تا بتوانید موفق باشید. شایستگی شما کمک خواهد کرد که سیم پیچ مناسب را برای هر یک از شرایط تشخیص فلزات مختلف که ممکن است رخ می دهد را انتخاب کنید و تنظیمات مربوط به آشکارساز خود را مطابق با آن تنظیم کنید.

لوپ فلزیاب
لوپ فلزیاب

یک کویل جستجو چشم های شما در زیر زمین است، و شما باید بدانید که چگونه “چشم انداز” خود را در هر شرایطی روشن کنید. با این حال، فقط دانستن ویژگی های جستجو کویل ها و دانستن اینکه کدام کویل در هر مورد استفاده می شود برای تشخیص موفقیت آمیز فلزی کافی نخواهد بود اگر شما ۱ را نداشته باشید: ۱) تکنیک های کویل کارآمد و روش های تعیین دقیق با تمرین و آزمایش ۲) جستجو رشته انعطاف پذیر

انواع کویل جستجو

انتخاب کویل مناسب برای کار: اطلاعات در مورد انواع کویل، طراحی و اندازه . هر دو نوع و اندازه یک کوئل جستجو که استفاده می کنید تفاوت زیادی در روند دارد. به همین دلیل مهم است که یک کویل جستجو درست را برای کار تشخیص فلزات یا سبک خاص شکار خود انتخاب کنید. انواع کوئل جستجو در حال استفاده امروزه با تنظیمات کویل زیر نشان داده شده است:

۱) Concentric/Coplanar

این طراحی لوپ شامل دو سیم‌پیچ انتقالی و یک سیم‌پیچ برابر قطر نابرابر در یک مرکز است . این به هر سه سیم‌پیچ اجازه می‌دهد که همان صفحه را اشغال کند . سبک متمرکز / همپوشانی رایج ترین است و در بسیاری از آشکارسازهای طراحی شده برای سکه، طلا و جواهر و شکار واقعی استفاده می شود. الگوریتم تشخیص میدان الکترومغناطیسی کویل کنسانتره به صورت شکل مخروطی (گسترش بالا و پایین سیم پیچ کویل) با بزرگترین چگالی به طور مستقیم زیر مرکز کویل است.

لوپ فلزیاب
لوپ فلزیاب

کویل های جستجوگر مرکزی می توانند نازک، ضخیم، جامد باشند. بعضی از کویل های متخلخل به ظاهر یک عنکبوت ظاهر می شوند. اینها کویل های عنکبوتی یا طراحی باز هستند. برخی از کاربران فلزات را با کویل عنکبوت را کشف می کنند که کمی قوی تر هستند و به نظر می رسد سیگنال های کاذب کمتر را نسبت به کویل های استاندارد متمرکز نشان می دهند.

کویل های کنسانتره نیز در طرح های بیضی و نیمه بیضی شکل ساخته شده اند. مزیت اصلی طراحی بیضی این است که می تواند زمین بیشتری برای هر جابه جایی کویل در مقایسه با کویل گرد با همان ناحیه کویل پوشش داده شود. کویل های بیضوی همچنین می توانند به راحتی در پوشش گیاهی متراکم و بین سنگ ها در زمین های کم عمق از کویل های غول پیکر دور مانور دهند. با این حال، می توان دقیق تر تعیین اهداف کوچک با طراحی بیضی را دشوار کرد.

معایب کویل کنسانتره:

 • از آنجا که الگوریتم تشخیص میدان الکترومغناطیسی کویل Concentric مخروطی است، یک همپوشانی انضباطی را برای اطمینان از پوشش زمین کامل ایجاد می کند؛ در غیر اینصورت، اهداف بسیاری از دست می رود .
 • کویل های کنسانتره تحت‌تاثیر کانی‌سازی شدید قرار گرفته‌است ، “سنگ های گرم” و آب نمک: آنها کمتر در این محیط های شدید پایدار هستند.

مزایای کویل کنسانتره:

 • پیکربندی با کویل متمرکز آسان و دقیق است زیرا قوی ترین سیگنال همیشه در مرکز کویل قرار دارد.
 • کویل های کنترلی بیشترین سازگاری با تابع تبعیض را دارند و بسیار خوب تشخیص داده می شوند.
لوپ فلزیاب
لوپ فلزیاب

Double D (DD) or 2D Wide Scan (2

کوئل (Double D (DD با دو سیم پیچ (انتقال و دریافت) “D” (به عنوان دو حروف مخالف D) و همپوشانی به هم متصل است. این پیکربندی ناحیه حساس بیضوی شکل را ایجاد می کند که یک سیگنال را شکل می دهد که یکنواخت زمین را پوشش می دهد.

لوپ فلزیاب
لوپ فلزیاب

معایب کویل (Double D (DD :

 • تعامل با حلقه‌های DD می‌تواند چالش برانگیز باشد و نیاز به یک رویکرد ماهر دارد مگر اینکه از این سیم‌پیچ با یک ردیاب فلزی استفاده کنید که قابلیت pinpoint یا بهبود یافته را دارد . همچنین ، هرچه یک سیم‌پیچ DD بزرگ‌تر باشد ، اشاره به اهداف سخت‌تر خواهد بود .
 • عدم توانایی کویل DD برای شناسایی اهداف واقع در نزدیکی درختان و حصار های سنگی اگر منطقه حساس در طراحی داخلی باشد. این مشکل با طراحی یک مساحت ۲D بیضی شکل حل شده است که اجازه می دهد تا منطقه حساسیت به لبه مسطح نزدیک شود. تشخیص با یک کوئل بیضوی DD در کنار درختان و نرده ها امکان پذیر است، در صورتی که مسیر جستجو موازی با مانع است.

مزایای کویل (Double D (DD :

 • کانی‌سازی دو بعدی به اندازه عمق زمین سنگین به عنوان حلقه‌های متحد المرکز و monoloop تحت‌تاثیر قرار نمی‌گیرد زیرا طرح دو بعدی ” ۷۰ درصد کم‌تر از اثر معدنی زمین را در حالی که زمین بیشتری را در یک جاروب پوشش می‌دهد ” می‌بیند . حلقه‌های DD در مناطق آب شور پایدارتر هستند و عملیات هموارتر را در مناطقی که در آن ماتریس زمینی به سمت تغییر گرایش دارد ، به شما می‌دهند .
 • کویل DD نیازی به همپوشانی انضباطی ندارد و اسکن گسترده تری از زمین را فراهم می کند
لوپ فلزیاب
لوپ فلزیاب

با وجود اینکه کویل جستجو Double-D به نظر می رسد مزایای بیشتری نسبت به کویل کانکتور دارد، عملکرد آن، به عنوان کویل جستجو هر نوع، بستگی به فرکانس کار یک آشکارساز فلزی. به عنوان مثال، آشکارسازهای طلای ( به پست انتخاب بهترین طلایاب ها میتوانید مراجعه کنید) با فرکانس بالا تا ۷۰ کیلوهرتز کار می کنند تا کوچکترین دانه های طلا را شناسایی کنند. به عبارت دیگر، فرکانس های عملیاتی آنها تنها یک قسمت از “طیف هدف” را پوشش می دهند تا صحبت کنند. همچنین اندازه کویل نقش مهمی در این فرآیند دارد .

فلزیاب های فرکانس پایین

آشکارسازهای فلزی که در فرکانس های پایین فعالیت می کنند، یک پایان دیگر را پوشش می دهند. اکثر آشکارسازهای معمولی همه منظوره تک فرکانس بر روی فرکانسی کار می کنند که “رسانه طلایی” “طیف” را پوشش می دهد، اما نه همه آن. مشکل با یک فرکانس این است که ممکن است در یک منطقه کار خوبی داشته باشد و اغلب در زمانی که در مکان دیگری استفاده می شود، تنها عملکرد حاشیه ای را ارائه می دهد.

ماشین های نوع سوم – آشکارسازهای چند فرکانس می توانند پوشش کامل “طیف هدف”، محدوده عمق عملیاتی، حداکثر حساسیت در گستره وسیعی از اهداف و شناسایی دقیق تر خود را ارائه دهند. چنین آشکارسازها دارای ۱۷ فرکانس از ۱٫۵ kHz تا ۲۵٫۵ kHz یا ۲۸ فرکانس از ۱٫۵ kHz تا ۱۰۰ kHz است. در شرایط شدید، حتی اگر چندین فرکانس یک آشکارساز چند فرکانسه نمی توانند به زمین بسیار کانالیزه نفوذ کنند، اکثر فرکانس ها این کار را تکمیل می کنند. اما، به دلیل کم سرعت بازیابی (واکنش پذیری)، آشکارسازهای چند فرکانس بسیاری از اهداف مطلوب را به طور جزئی پوشانده در مکان های شکار آلوده می شوند.

۳) Monoloop

Monoloop نوع کویل جستجو است که در آن رشته های چند سیم در زنجیر یک حلقه در اطراف دوران سیم پیچ زخم شده اند. الگوی تشخیص میدان الکترومغناطیسی یک سیم پیچ Monoloop مخروطی شکل است (گسترش بالا و پایین سیم پیچ کویل)، که نیاز به هم پوشانی از شیب برای اطمینان از پوشش زمین کامل است. کویل Monoloop می تواند از طرح های گرد یا نیمه الیپتیک باشد.

لوپ فلزیاب
لوپ فلزیاب

معایب کویل Monoloop :

 • در خاک های بسیار مینرالیزه، یک سیم پیچ Monoloop می تواند برای سطح زمین سخت تر باشد و بنابراین احتمالا شلوغ تر است و توسط دو سیم پیچ دوبلغی بهتر می شود.
 • اگر همپوشانی شیب ها حفظ نشود، بسیاری از اهداف به علت شکل الگوی تشخیص میدان الکترومغناطیسی سیم پیچ Monoloop که مخروطی است (همانند الگوی کویل متمرکز)، از دست رفته است.

مزایای کویل Monoloop :

 • سیم پیچ Monoloop عمق و حساسیت بیشتری نسبت به یک سیم پیچ دوگانه DD با اندازه معادل در کانالیزاسیون کم متوسط فراهم می کند.
لوپ فلزیاب
لوپ فلزیاب

۴) Coaxial

این سیم‌پیچ جستجو دارای قطر مشابه انتقال و دریافت سیم‌پیچ‌های روی محور یک‌سان است : پیچ انتقال که توسط دو سیم‌پیچ دریافت شده در نزدیکی هم ترازی عالی در مرکز قرار گرفته‌است . این باعث ایجاد یک الگوی تشخیص میدان الکترومغناطیسی با تراکم و کارایی بیشتر می‌شود و بهترین مقاومت را برای تداخل بین خطوط برق ولتاژ بالا ارایه می‌دهد . الگوی تشخیص میدان مغناطیسی یک سیم‌پیچ Coaxial نیز شکل مخروطی دارد .

لوپ فلزیاب
لوپ فلزیاب

از آنجا که طراحی خاص خود را دارد، این نوع استفاده مجدد تنها در کوچکترین کویل ها یا “مینی کویل ها” با قطر ۴ اینچ است. استفاده از کویل های کواکسیال با ابعاد بزرگتر به علت افزایش قابل توجهی در ضخامت و وزن کویل غیر ممکن است.

این نوع کوئیل جستجو در هنگام سنجش یک هدف، واکنش مقابل را نسبت به پایین ایجاد می کند. اگر عادت گذراندن تعداد انگشت شماری از خاک را در بالای سیکل جستجو در طی بازیابی داشته باشید، مطمئن شوید که هدف هنوز در سوراخ است یا خیر ، زمانی که از یک سیم‌پیچ coaxial استفاده می‌کنید نباید این کار را بکنید .

معایب کویل Coaxial :

 • عمق تشخیص کوچک – ضرر تمام “مینی کویل”
 • با توجه به کوچکترین منطقه پوشش و الگوی تشخیص میدان الکترومغناطیسی مخروطی، کویل های کواکسیال یک سرعت اسکن بسیار نظارتی و همپوشانی دارند که در صورت عدم حفظ آن می تواند اهداف بسیاری را از دست بدهد.

مزایای کویل Coaxial :

 • یک الگوی تشخیص میدان الکترومغناطیسی یکنواخت
 • جداسازی بهتر زباله ها و اهداف مطلوب در نزدیکی آن
 • قابلیت شناسایی نزدیک تر به قطب فلزی بدون تشخیص آنها در مقایسه با طرح های دیگر
 • مقاومت به تداخل الکتریکی AC 60 Hz
لوپ فلزیاب
لوپ فلزیاب

اندازه لوپ فلزیاب

موفقیت در تشخیص فلز نیز وابسته به اندازه کویل جستجو است ! همانطور که اغلب به مبتدیان میرسد، آنها نمیتوانند هدف منفردی را در مکان شکار پیدا کنند که ثابت شده است که “سودآور” است و همچنان دارای ارزشهای بسیاری است. در اغلب موارد، دلیل ساده است: آنها از یک کویل جستجو یک اندازه اشتباه استفاده می کنند. بسته به “حوزه عملیات” شما، همیشه باید تعیین کنید که اندازه کویل برای هر کار قبل از تشخیص مناسب ترین است. گاهی اوقات لازم است که دو یا حتی سه کوئل مختلف جستجو در همان مکان شکار استفاده شود. در اینجا یک اطلاعات کلی درباره اندازه کویل جستجو و برنامه های کاربردی آنها است :

کوچکترین کویل های جستجو

(تا قطر ۵ اینچ) – “Mini Coils” یا “Snipers” برای مناطق بسیار ناپدید شده عالی هستند که واقعا اجازه می دهد سکه ها را در بین میخ های متعدد آهنی و غیره بگیرید. “Coil Mini” جداسازی بهتر زباله ها و اهداف مطلوب در نزدیکی و توانایی تشخیص قطب های نزدیک به فلزات و حصار سیم ها بدون شناسایی آنها.

لوپ فلزیاب
لوپ فلزیاب

این کویل ها همچنین برای تشخیص در نقاط تنگ تر و در اطراف موانع طبیعی مانند پوشش گیاهی، ریشه های درختی و شکاف ها مناسب هستند. کویل های کوچک به کوچکترین و اهداف کم عمق حساس هستند که واکنش آنها افزایش می یابد. این کویل ها مانور و بدون وزن هستند. نقاط ضعف آنها عمق کم عملیاتی و کوچکترین منطقه پوشش است.

کویل های جستجو کوچک

(قطر ۵ تا ۸ اینچ) برای مناطق “خالی” و زمین بسیار سنگین شده استفاده می شود. این کویل ها در گیاه سنگین یا در نواحی خشن مانور می دهند. آنها دارای عمق بیشتری از “تک تیراندازها” هستند اما کمتر از کویل های متوسط هستند.

لوپ فلزیاب
لوپ فلزیاب

این کویل، هر دو کانتینر و ۲D، ثابت کرده اند که در جستجو در اطراف حفره های انبار و در مکان های مانند خانه های قدیمی موثر ترین هستند. اگر شدت کانی سازی کم و محتوای زباله متوسط باشد، کویل با قطر ۸ اینچ به شما بهترین عمق، جدایی هدف و سهولت دقیق را می دهد.

کویل های جستجو متوسط

(۸ “- ۱۱٫۵” در قطر) معمولا با آشکارساز فلز خود استاندارد است. این کویل ها “رسانه طلایی” در میان همه کویل ها هستند و برای استفاده عمومی در یافتن طیف وسیعی از اهداف و تحت شرایط تشخیص فلزات به طور کلی طراحی شده اند. اگر شدت کانی سازی بالا باشد و محتویات سطل زباله پایین باشد، باید ۹٫۵ “-۱۱٫۵” دوقلو جستجو کویل برای عمق و پوشش مطلوب استفاده شود.

لوپ فلزیاب
لوپ فلزیاب

کویل های جستجوی بزرگ

(قطر ۱۱٫۵ – ۲۴ اینچ) برای عمق نفوذ به زمین طراحی شده است. از لحاظ نظری، لوپ بزرگتر جسجو ، عمیق تر آن را هدف قرار می دهد. در واقع، این همیشه درست نیست، زیرا مقدار کانی سازی شناسایی شده تاثیر منفی بر عملکرد آشکارساز دارد: کویل بزرگتر ، بیشتر کانی سازی آن “جلب”. این یک آشکارساز فلزی را از لحاظ نفوذ عمق زمین غیرفعال می کند. حداکثر اندازه واقعی یک سیکل جستجو بزرگ به صورت آزمایشی تعیین شد تا ۱۵ “(۳۸ سانتیمتر) باشد. با استفاده از یک سوزن جستجو یک اندازه بزرگتر (قطر) عمق عملیاتی را افزایش نمی دهد مگر اینکه از یک آشکارساز فلزی القایی استفاده کنید.

لوپ فلزیاب
لوپ فلزیاب

کویل های بزرگ برای یافتن قفسه های سکه و عمیقا دفن شده، آثار بزرگ بسیار مفید هستند. کویل های بزرگ پوشش زمین قابل توجهی را ارائه می دهند. تشخیص با یک کویل بزرگ، یک آشکارساز را قادر می سازد که یک قلمرو وسیع مانند یک مزرعه بزرگ را پوشش دهد، سریع تر از یک کویل جستجو متوسط. اشکالات جستجوی کویل بزرگ این است که عدم حساسیت به اهداف کوچک، تعیین دقیق ضعیف، رد همزمان و انعکاس اهداف بیشتر و وزن آن است. پیکربندی Hip-mount یا Body-mount برای تشخیص فلز با یک سیکل جستجو بزرگ برای ساعت های طولانی توصیه می شود.

بهترین فلزیاب های ۲۰۱۹ را از کجا خریداری کنیم

شما می توانید برای خرید فلزیاب با امکانات بروز و جدید به فروشگاه فلزیاب شیراز و نمایندگی فلزیاب تهران مراجعه فرمایید یا با شماره ۰۹۹۱۷۳۳۹۲۰۰ تماس حاصل فرمایید.

شاید دوست داشته باشید:

گنج یاب پالسی ارزان

گنج یاب پالسی ارزان

گنج یاب پالسی ارزان گنج یاب های پالسی به دلیل توانایی و قدرت نفوذ آنها در اعماق بالا مورد توجه و علاقه کاوشگران تمام جهان و مخصوصا کاوشگران ایران قرار گرفته اند اما این گنج یاب های حرفه ای ارزان نبوده و دارای قیمت های بالایی هستند. در هنگام خرید دستگاه های گنج یاب باید […]

گنج یاب آنتنی ارزان

گنج یاب آنتنی ارزان

گنج یاب آنتنی ارزان گنج یاب های آنتنی دارای انواع مختلفی بوده و دارای قابلیت های بسیار خاص می باشند. از این دستگاه ها برای تعیین محل دقیق اهداف استفاده می کنند، به گونه ای که ابتدا با یک دستگاه شعاع زن و یک فلزیاب و یا گنج یاب معمولی قسمت حدودی دستگاه را مشخص […]

ردیاب دو نفره

ردیاب دو نفره

ردیاب دو نفره امروز در این مقاله شما را با یک دستگاه ردیاب دو نفره آشنا خواهیم کرد که به دلیل قدرت تشخیص، حساسیت عالی به انواع اهداف ارزشمند همانند طلا، کیفیت بالای ساخت و قیمت بسیار مناسب و ارزان توانسته به فروش بسیار بالایی دست یابد و از محبوبیت بالایی در بین کاوشگران حرفه […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button