لوپ های کمپانی IKPV

لوپ های کمپانی IKPV

felezyabtorki مقالات فلزیاب , , , , , , , , , , , , , , , ,

بررسی لوپ های کمپانی IKPV

همانطور که  می دانید گنج یابی امروزه در سراسر جهان بسیار گسترده شده و افراد زیادی در این عرصه فعالیت می کنند، از این رو کمپانی  های زیادی نیز در این عرصه فعالیت می کنند و هر روزه انواع زیادی از دستگاه های طلایاب و گنج یاب را طراحی و روانه بازار می کنند، بررسی کمپانی های مختلف و تولیدات هر یک از آنها را بعدا در پستی دیگر حتما انتشار خواهیم داد. همانطور که  می دانید دستگاه های فلزیاب از مهم ترین ابزار های استفاده در گنج یابی و کاوش عتیقه است که دارای انواع مختلف زیادی هستند و هر کدام از آنها دارای سیستم ها و ویژگی های مختلف زیادی هستند. این دستگاه ها از بخش ها و قسمت هایی مانند : کیت، منبع تغذیه، بدنه و لوپ یا کویل هستند، در این پست به بررسی لوپ های کمپانی IKPV خواهیم پرداخت.

کمپانی IKPV یکی از معروف ترین های عرصه فلزیابی و گنج یابی در ایران است که توانسته در طی ۲۰ سال فعالیت خود به خوبی بدرخشد و همواره محصولات با کیفیتی تولید کند که توجه بازار داغ این عرصه را به خود جلب کند. این کمپانی با استفاده و بکار گیری از مهندسین و متخصصین خبره و استفاده از بهترین متریال دستگاه هایی را تولید و روانه بازار کرد که کمتر کسی با دیدن محصولات بی نظیر آن وسوسه خرید و استفاده از آنها را نداشته است. این کمپانی کاملا ایرانی بوده و در تمامی مراحل طراحی و ساخت از بهترین مواد اولیه و مهندسین ایرانی استفاده کرده و ضمن ایجاد اشتغال برای کشور عزیزمان، دستگاه هایی را تولید کرده است که از بیشترین سازگاری با خاک ایران بهره می برد و در مقابل دارای قیمت های بسیار کمتری نسبت به رقبای خارجی نیز هستند.

لوپ های کمپانی IKPV
ikpv coil

لوپ و طرز کار آن

لوپ فلزیاب که تحت عناوین مختلفی همچون کویل فلزیاب، سیم پیچ فلزیاب و یا دیسک فلزیاب شناخته و معرفی می شود یکی از مهمترین قسمت های یک فلزیاب محسوب می شود که وظیفه مهمی را انجام می دهد، به طور کلی اولین نقطه از و مکانی از دستگاه که هدف را تشخیص می دهد کویل است و تاثیر مستقیمی بر شناسایی نوع و جنس هدف و شناسایی مکان هدف و موارد مهمی نظیر این دارد. به طور کلی کویل های بزرگ تر برای رسیدن به عمق های بیشتر و کاوش اهداف بزرگ تر بکار گرفته می شود ولی در مقابل حساسیت کمتری به اشیای  کوچکتر دارند و در مقابل کویل های کوچکتر دارای حساسیت بیشتر نسبت به اشیای کوچکتر هستند و برای کاوش در عمق های کم هستند و کمتر دچار اختلال می شوند.

اگر به صورت ساده بخواهیم طرز کار کویل ها را شرح دهیم باید بگوییم که درون کویل ها سیم پیچ هایی وجود دارند که مهم ترین نقش تشخیص اهداف را دارند، سیم پیچ هایی که نقش فرستنده و گیرنده فرکانس هایی که از سمت کیت اصلی فلزیاب ساطع می شوند. با روشن شدن دستگاه سیگنال هایی به طرف کویل فرستاده می شود که سیم پیچ فرستنده وظیفه ارسال آن را به محیط اطراف دارد، در صورت وجود شی ای در راستای سیگنال های فرستاده شده، با برخورد به آن شی و بازگشت آن توسط سیم پیچ گیرنده آن را دریافت و به برد اصلی انتقال داده و دستگاه پس از پردازش اطلاعات آن را به کاوشگر اطلاع می دهد.

لوپ های کمپانی IKPV
IKPV coil

لوپ های کمپانی IKPV

همانطور که در بالا توضیح دادیم این کمپانی یکی از  موفق ترین های این عرصه است، همانطور که  می دانید کویل های فلزیاب علیرغم حساس بودن و وظیفه مهمی که بر عهده دارند با تغییر دما و رطوبت دچار اختلال شده و کمتر کمپانی وجود دارد که توانسته باشد راه حل قطعی برای این مشکل ارائه دهد ولی این کمپانی به کویل های فلزیاب خود نیز اهمیت ویژه ای داده و بخش بخصوصی را در این زمینه راه اندازی کرده و با استفاده و بکار گیری از مهندسین خبره توانسته کویل هایی را طراحی کند که دارای بیشترین درصد سازگاری با جنس خاک و شرایط اقلیمی ایران زمین داشته باشد و بتواند عملکرد خوبی را در محیط هایی با درصد رطوبت بالا و حتی در گرمای زیاد ۵۰-۶۰ درجه داشته باشد.

این کمپانی با استفاده از تکنولوژی بخصوصی در ساخت دستگاه های خود توانسته اند فلزیاب هایی با کمترین خطا طراحی و عرضه کنند. به جهت استقبال کاوشگران عزیز ایرانی از محصولات بی نظیر و لوپ های کمپانی IKPV ، در زیر به تعدادی از بهترین دستگاه های تولیدی این کمپانی اشاره می کنیم:

 • RICHEL M-80
 • RICHEL-M-160
 • ANTARES 
 • Derak 116
 • Derak 101
 • pv 5000 
 • ANTARES IMAGING
 • HOXNE
 • IKPV BEST PROFESSIONAL
 • LEOPARD 16000

این دستگاه های فلزیاب تنها برخی از محصولات تولیدی این کمپانی عظیم و موفق هستند که برای مشاهده لیست کامل و قیمت محصولات این کمپانی کافیست اینجا را کلیک کنید.

لوپ های کمپانی IKPV
ikpv-coil

نکاتی جهت خرید لوپ

 • از استفاده از کویل های دست ساز و خرید از کمپانی های نا معتبر خودداری شود
 • کویل هایی که در کاوش استفاده می کنید حتما باید دارای خواص ضد آبی باشند
 • قبل از خرید از کویل از سازگاری آن با دستگاه فلزیاب خود اطمینان کافی حاصل کنید
 • قبل از خرید ابتدا هدف خود را مشخص کرده سپس متناسب با آن کویل تهیه کنید
 • برای رسیدن و کاوش در حداکثر عمق ممکن از کویل های ۲باکس استفاده کنید
 • برای سرعت بخشیدن به کاوش در مناطق بزرگ از کویل هایی با اینچ بیشتر استفاده کنید

جهت دریافت مشاوره و خرید انواع فلزیاب و گنج یاب و انواع لوپ و کویل اورجینال می توانید با شماره های ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۳۰ و ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۲۰ تماس حاصل فرمایید.

شاید دوست داشته باشید:

گنج یاب

گنج یاب و خرید انواع فلزیاب حرفه ای

گنج یاب و فلزیاب و انواع آنها گنج یاب ها و فلزیاب ها دسته ای از ابزار ها هستند که به جهت کشف گنج و یافتن دفینه ها و سایر فلزات از اعماق زمین به کار گرفته می شوند. این دستگاه ها با استفاده از روش ها و سیستم های متفاوتی اقدام به این کار […]

خرید فلزیاب حرفه ای

خرید فلزیاب حرفه ای

خرید فلزیاب حرفه ای فلزیاب ها دستگاه هایی هستند که تاثیر زیادی در نحوه کاوش و نتیجه آن دارند به همین دلیل افراد بسیاری مشتاق استفاده و خرید فلزیاب حرفه ای هستند و در سراسر جهان دارای فروش بسیار بالایی هستند. اساس کار این دستگاه ها بدین صورت است که توسط برد اصلی و کویل […]

گنج یابی

گنج یابی در ایران و مسائل مربوط به آن

سابقه گنج یابی در ایران گنج یابی و ایران دو کلمه ای است که دارای اهمیت زیادی هستند اما در کنار یک دیگر اهمیت آنها چند برابر می شود. یافتن گنج در دنیا دارای سابقه بسیار طولانی می باشد چرا که کاوش گنج دارای لذت فراوانی بوده است و موضوع دیگر این است که بشر […]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button