نحوه انتخاب فلزیاب

نحوه انتخاب فلزیاب

felezyabkerman مقالات فلزیاب , , , , , , , , , , , , ,

نحوه انتخاب فلزیاب | نحوه خرید فلزیاب

در مقاله نحوه انتخاب فلزیاب شما می توانید برخی از نکات مفید و اطلاعات مربوط به انتخاب و خرید فلزیاب خود را پیدا کنید. در صورت تمایل به ارائه نکات و توصیه های خرید فلزیاب می تواند به دیگران کمک کنید!

بخش چالش برانگیز این فرآیند، برای هر دو مبتدی و گاه با تجربه تجاری برند، این است که فلزیاب مناسب را از چندین مدل جدید که در بازار به طور مداوم در بازار نمایش داده می شود انتخاب کنند. اگر قصد دارید به سرگرمی وارد شوید و اولین فلزیاب خود را بخرید ، روند انتخاب درست باید براساس موارد زیر باشد :

  • اهداف، نیازهای شما و توانایی های شما
  • مقدار پولی که می توانید برای سرگرمی سرمایه گذاری کنید، از جمله پولی که برای تجهیزات لازم نیاز دارید (به پست راهنمای فلزیاب مراجعه فرمایید)

خرید فلزیاب درست بستگی دارد به درک شما از انواع مختلف فناوری های مورد استفاده در فلزیاب، طرح های آنها، ویژگی ها و مشخصات و همچنین انواع مدرن از کویل جستجو و برنامه های کاربردی خود را (مشاهده جزئیات درباره کویل جستجو ). پنج تکنولوژی اساسی وجود دارد که در طرح مدار الکتریکی آشکارسازهای فلزی قرار گرفته است.

نحوه انتخاب فلزیاب
نحوه انتخاب فلزیاب

انواع تکنولوژی فلزیاب ها

TR (فرستنده / گیرنده)

اولین تکنولوژی مبتنی بر تعادل القایی (IB) تشخیص فلز است. آشکارسازهای TR می توانند تفاوت بین یک شیء آهنی و غیر آهنی را بیاموزند، اما عمق کافی در زمین بسیار معدنی ندارند. فلزیاب های TR در حال حاضر منسوخ شده است.

BFO (نوسانات فرکانس)

یکی دیگر از تکنولوژی های قدیمی بر اساس الگوی تعادل (IB) است. آشکارسازهای فلزی BFO ارزانترین هستند (کمتر از ۱۰۰ دلار) و عمدتا به عنوان آشکارسازهای اسباب بازی برای بچه ها طراحی شده اند. از آنجا که تکنولوژی BFO ساده ترین و ارزان ترین است، محدودیت هایی در مقایسه با سایر انواع دارد. به عنوان مثال، توانایی ضعیف در تمایز بین انواع مختلف فلزات یکی از آنهاست. فن آوری BFO همچنان در دستگاه های دستی ارزان استفاده می شود.

فلزیاب های VLF (فرکانس بسیار پایین)

شایع ترین آشکارسازها هستند و برای توانایی آنها در تمایز بین انواع مختلف فلزات، عالی هستند. آشکارسازهای VLF در محدوده ۴ کیلوگرمی بهترین کار در زمین با مواد معدنی بالا و بسیار حساس به اهداف نقره و مس هستند، با این حال آنها به طلا حساس نیستند. آشکارسازهای فلزی که به طور خاص برای جستجوی الکترونیکی طلا طراحی شده اند دارای فرکانس های ۱۸kHz تا ۷۱kHz هستند.

فناوری VLF / TR

نشان دهنده ترکیبی از فرکانس بسیار پایین و فرستنده / گیرنده فن آوری است که به طوری که قادر به شناسایی VLF / TR برای کنترل زباله و کانی سازی زمین به طور همزمان.

PI (پالس القایی)

نمی توانند بین انواع مختلف فلزات تبعیض ایجاد کنند ، این امر باعث می شود که استفاده از آنها در سایت های داخلی با غلظت زیاد سطل زباله بسیار دشوار باشد. آشکارسازهای PI بهترین استفاده در آب نمک یا خاک های بسیار کانی شناخته شده است که در آن انواع دیگر مشکلی در کار دارند. اهداف را می توان با فن آوری PI بسیار عمیق تر نسبت به سایر انواع شناسایی کرد.

دسته های دیگری از فن آوری های تشخیص فلز وجود دارد که می توانند شامل دسته های دیگر باشند و یا با آنها ترکیب شوند: RF (رادیوفرکانس یا دو جعبه آشکارساز)، BBS (طیف گسترده ای از گروه)، FBS (طیف کامل باند)، FBS 2 فن آوری FBS فن آوری ماینلب با ارتباطات بی سیم کوئل به آشکارساز و Off-Resonance. فن آوری های BBS و FBS توسط آشکارسازهای فلزی ماینلب استفاده می شود و مزایای زیادی را در برابر انواع تک و دو فرکانس آشکارسازهای فلزی دارند.

نحوه انتخاب فلزیاب
نحوه انتخاب فلزیاب

نحوه انتخاب فلزیاب

یکی از چیزهایی که باید برای خرید نوع مناسب آشکارساز فلزی بخاطر داشته باشید: اگر یک دستگاه آشکارساز فلزی امروز بسیار محبوب است و همه آن را خریداری می کنند، به این معنا نیست که شما نیز باید آن را داشته باشید. راه مناسب برای آشکارساز فلز شما این است که دقیقا اهداف، توانایی ها و فرصت هایی که در منطقه ای که در آن زندگی می کنید در دسترس شما باشد.سرگرمی تشخیص فلز شامل انواع مختلفی از فعالیت های شکار گنج است: تیراندازی سکه، شکار ادویه ای، شکار پنهان، شن و ماسه خشک و شن و ماسه ساحلی شستشو (شستشوی ساحل)، آب کم عمق و تشخیص فلز زیر آب، شکار طلا ، شکار شهاب سنگ .

تولید کنندگان تجهیزات تشخیص فلز ، فلزیاب مختلفی تولید می‌کنند که به طور خاص برای همه انواع شکار گنج طراحی شده‌اند . هر ساله ، تکنولوژی مدرن به سرعت ابزار جدید را برای سرگرمی تولید می‌کند ، در نتیجه به ما این امکان را می‌دهد که یافته‌های بیشتری را از سایت‌هایی که قبلا شکار شده بودند ، بازیابی کنیم . هنگامی که ردیاب فلزی وارد عصر کامپیوتر شد، شکار گنج با یک ” Touch ” ، یا ” روشن کردن ” ، یا ” خاموش‌کردن ” ، نوع ردیاب فلزی ساده‌تر شد . من به شدت توصیه می کنم چنین آشکارساز پیشرفته، به خصوص برای یک مبتدی، برای همه. این بازار چندین آشکارساز تک لمسی کامپیوتری را با قیمت پایین ارائه می دهد.

عمق فلزیاب

در اینجا یک راز کوچک است. همه در مورد عمق تشخیص آشکارسازهای فلز نگران هستند. باور کنید یا نه، همه آشکارسازها در هر کلاس یک پتانسیل عمقی دارند و تفاوت زیادی بین کلاسها وجود ندارد! چند آشکارساز فلزی دارای مزیت بی نظیری نسبت به بقیه ماشین ها هستند، زیرا این آشکارسازهای فلزی با شکاف بالا طراحی شده اند تا ۱) جداسازی عالی از اهداف خوب از آشغال، ۲) شناسایی عالی اهداف، ۳) صحیح شناسه صوتی و خواندن صفحه نمایش ویژوال ۴) یک ریزپردازنده قدرتمند. و این چهار ویژگی کلیدی تنها تحت مدیریت عالی زمین شناسی معدنی تاثیر می گذارد.

این عوامل باید دغدغه اصلی شما باشد، زیرا شما می توانید تشخیص خود را بسیار آسان تر و نتایج بسیار عالی داشته باشید، اگر آشکارساز فلز شما “به شما” چیزی جز حقیقت نمی گوید. اما شما مجبور به پرداخت هزینه های اضافی برای دستگاه معتبر ترین و می دانید که چگونه آن را به درستی تنظیم کنید.

قبل از خرید یک فلزیاب چه کاری باید انجام دهید :

هنگامی که شما تصمیم گرفته اید که چه نوع فعالیت تشخیص فلزاتی را که می خواهید انجام دهید، باید مشخص کنید که چه نوع آشکارساز فلزی مناسب ترین کار برای شناسایی فلزات شما است. راهنمای من برای انواع فعالیت های تشخیص فلزات به شما کمک خواهد کرد زیرا لیستی از فلزات شناسایی و تجهیزات مورد نیاز برای هر نوع فعالیت مهم تشخیص فلزات را در اختیار شما قرار می دهد، چه در زمین و چه در زیر آب.

پس از اینکه انتخاب خود را به گروهی از آشکارسازهای فلزی محدود کردید، با صاحبان آشکارسازها و نمایندگی مجلات درباره این دستگاه ها صحبت کنید و سعی کنید به طور متوسط آنچه را می گویند بپردازید.

ادعاهای تبلیغاتی غیرقابل اعتماد را که به سادگی “اظهارات فروش” هستند را نادیده بگیرید و دانش خود را از آشکارسازها افزایش ندهید.

نحوه انتخاب فلزیاب
نحوه انتخاب فلزیاب

آشکار های فلزی

اولین آشکارسازهای فلزی ساخته شده توسط تولید کنندگان پیشرو که دارای برنامه ای مداوم از بهبود آشکارساز هستند. سازنده برای ساختن ترفندی که بر اساس تکنولوژی قدیمی یا ظاهری ناب از خالص است، شناخته شده است آشکارسازهای فلزی مورد سوء استفاده قرار گرفته و یا آشکارسازهای فلزی آن از مواد ارزان در آسیای جنوب شرقی یا اروپای شرقی ساخته شده اند. یا تولید کننده به سادگی تولید را متوقف کرد. اگر هنوز شک دارید، سعی کنید تحقیق خود را انجام دهید، اما بهتر است با علامت های تجاری شناخته شده، آزمایش شده، اثبات شده و اعتماد کنید!

خودتان را در آخرین فن آوری ها و ویژگی های پیشرفته ای که در آخرین مدل های آشکارسازهای فلزی قرار دارند، آموزش دهید، که امروزه تفاوت زیادی را به وجود می آورد. برخی از مقالات من حاوی اطلاعات ارزشمند است. مثلا ، “بهترین فلزیاب برای کاوش سکه”، جزئیات مربوط به اسطوره های مربوط به حساسیت، تبعیض و عمق تشخیص را می دهد. این مقاله در بخش «برنامه های جستجو برای آشکارسازهای فلزی ماینلب FBS» گنجانده شده است که ALL SETTINGS و MODES از آشکارسازهای فلزی E-Trac و CTX 3030 در جزئیات توضیح داده شده است. یکی دیگر از مقالات مفید فنی تنظیمات، ویژگی ها و حالت های XPlained Deus، توضیح می دهد تنظیمات کلی، ویژگی ها و حالت های XP Deus (نسخه های v2.0 – v3.2، v4.0، v4.1 و نسخه های دیگر نرم افزار)  یکی از کارآمد ترین آشکارسازهای فلزی در بازار امروز.

قبل از خرید فلزیاب را تست کنید

سعی کنید به عنوان بسیاری از بررسی ها برای آشکارسازها در فوکوس پیدا کنید و آنها را بخوانید، اما برخی از احتیاط را در برابر بررسی های جعلی و آزمایش های زمینه انجام می دهید. چنین بررسی ها می توانند با یک ویژگی ساده مشخص شوند: اکثر فضای خود را با دسته بندی کنترل ها و ویژگی های آشکارساز، بدون در نظر گرفتن عملکرد واقعی و یا عدم قطعیت در مورد آن، به دست می آورند. اگر در بیانیه ای مانند «من یک حلقه طلایی را در ۱۵ دقیقه اول تشخیص فلز پیدا کردم!»، این بازنگری نسبت به یک بازبینی بی طرفانه از یک کاربر واقعی، به ویژه یک تازه کار، مشکوک است. معمولا، چند هفته طول می کشد تا یک مبتدی شروع به یادگیری رشته ی جستجو کوئل کند.

بعد از اینکه جستجوی خود را بر روی چند مدل انجام دادید، از یک فروشنده محلی بازدید کنید و آنها را امتحان کنید تا تعیین کنید که برای شما راحت تر است.

در صورت امکان، یک آشکارساز را اجاره کنید و آن را در شرایط تشخیص واقعی فلزی امتحان کنید.

از تغییرات قیمت در طول سال آگاه باشید. بهترین زمان برای خرید یک آشکارساز فلز از کریسمس تا پایان ژانویه است.

در زمان خرید یک فلزیاب باید چه کاری انجام دهید:

  • با به دست آوردن قیمت‌ها از فروشندگان مختلف , فهرست بندی‌ها , باشگاه‌های تشخیص فلز محلی و اینترنت را بررسی کنید .
  • برای موارد خاص در بسته هایی که شامل لوازم جانبی ضروری (هدفون، بسته های باتری اضافی، کیسه های آشکارساز، ابزار حفاری و غیره) را بررسی کنید.
  • در دسترس بودن فلزیاب های آزمایشی با توزیع کنندگان عمده و نمایندگی ها، معمولا آنها را برای قیمت پایین تر فروخته است.
  • در مورد آشکارساز فلزات مورد استفاده ، هرگز نمی‌دانید که ممکن است مورد آزار و اذیت قرار گیرد ( بر روی سطح سخت زمین ، در معرض گرما و رطوبت ، یا حتی غرق شدن) . کویل جستجوی فلزیاب هرگز به شما نخواهد گفت که چگونه در برخورد با صخره‌ها و ریشه‌ها به سختی مقاومت کرده است .

اگر شما یک آشکارساز فلزی جدید دریافت می کنید، از معاملات ارزان قیمت مطلع شوید و آنها را بهتر بفشارید! در غیر این صورت، شما در نهایت به دست آوردن آشغال و پول خود را هدر دهید. همین امر برای خرید اقلام با تخفیف از فروشندگان بزرگ ، توزیع کنندگان آشکارسازهای فلزی و تجهیزات است. به عنوان مثال، آنها ممکن است آشکارسازهای ارزان قیمت چینی را برای قیمت هایی که سه یا چهار برابر قیمت آنها به دست می آیند فروخته باشند .

دلایل خرید فلزیاب ارزان :

من به هیچ کس توصیه نمی کنم یک فلزیاب ارزان خریداری کند. نه تنها یک آشکارساز فلزی خوب یک وسیله نقلیه است که در طول زمان، سرمایه گذاری است. به عنوان یک تازه کار به سرگرمی، تشخیص فلزات را آغاز می کند، او از کنجکاو به هیجان می رود. از ابتکارات جالب توجه شروع می شود به جدی، و از جدی به معتاد، و هیچ پشتوانه وجود دارد.

امروزه تکنولوژی به سرعت در حال پیشرفت است و تعدادی از مدل های جدید در هر سال به بازار عرضه می شود. و همه آنها دارای برخی از ویژگی های جدید است که به آنها مزیت نسبت به مدل های قبلی کلاس مشابهی می دهد. آشکارسازهای فلزی نسل جدید قادر به شناسایی اهداف هستند که توسط دستگاه های های نسل های قبل شناسایی نشده اند.

نحوه انتخاب فلزیاب
نحوه انتخاب فلزیاب

آینده ای نزدیک

من امیدوارم که در آینده نزدیک مهندسان یک آشکارساز فلزی را طراحی کنند که هر وقت فناوری پیش می رود، می تواند به راحتی آن را به روز کند. اگر طرح آشکارساز چندین صفحه الکترونیکی قابل جابجایی یا تراشه های میکروپروسسوری را در جعبه کنترل قرار دهد، می تواند خوشایند باشد، بنابراین هر کسی می تواند یک آشکارساز فلزی را در خانه تغییر دهد. و سپس یک آشکارساز قادر به ادامه استفاده از دستگاهی است که قبلا عادت کرده است؛ بنابراین، دستیابی به نتایج بیشتر.

یا با تعویض یک میکروچیپ، یک کاربر آشکارساز می تواند نوع آشکارساز فلزی خود را بگویم، از یک دستگاه تیراندازی سکه به یک آشکارساز طلا، تغییر دهد! خوب، قبل از اینکه یک چنین آشکارساز وجود داشته باشد، اجتناب ناپذیر بودن ارتقاء به یک آشکارساز توانا، عامل بزرگی باقی خواهد ماند. به همین دلیل است که شما در هنگام خرید یک آشکارساز فلزی مورد توجه جدی قرار گرفته اید.

و در نهایت هرگز فراموش نکنید که آنچه باعث می شود یک آشکارساز مولدتر از دیگری باشد، نه تنها توان آشکارساز به رسمیت شناختن بسیاری از اهداف دشوار است، بلکه فردی است که آن را عمل می کند. پیشرفته ترین آشکارساز را که می توانید از آن استفاده کنید را انتخاب کنید، زبان “خوب” را یاد بگیرید، کار سختی انجام دهید، و از نتایج بدست آمده لذت خواهید برد.

بهترین فلزیاب ها را از کجا خریداری کنیم

شما می توانید برای خرید فلزیاب های حرفه ای با امکانات بروز و جدید به فروشگاه فلزیاب شیراز و تهران مراجعه فرمایید یا با شماره ۰۹۹۱۷۳۳۹۲۰۰ تماس حاصل فرمایید.

شاید دوست داشته باشید:

گنج یاب پالسی ارزان

گنج یاب پالسی ارزان

گنج یاب پالسی ارزان گنج یاب های پالسی به دلیل توانایی و قدرت نفوذ آنها در اعماق بالا مورد توجه و علاقه کاوشگران تمام جهان و مخصوصا کاوشگران ایران قرار گرفته اند اما این گنج یاب های حرفه ای ارزان نبوده و دارای قیمت های بالایی هستند. در هنگام خرید دستگاه های گنج یاب باید […]

گنج یاب آنتنی ارزان

گنج یاب آنتنی ارزان

گنج یاب آنتنی ارزان گنج یاب های آنتنی دارای انواع مختلفی بوده و دارای قابلیت های بسیار خاص می باشند. از این دستگاه ها برای تعیین محل دقیق اهداف استفاده می کنند، به گونه ای که ابتدا با یک دستگاه شعاع زن و یک فلزیاب و یا گنج یاب معمولی قسمت حدودی دستگاه را مشخص […]

ردیاب دو نفره

ردیاب دو نفره

ردیاب دو نفره امروز در این مقاله شما را با یک دستگاه ردیاب دو نفره آشنا خواهیم کرد که به دلیل قدرت تشخیص، حساسیت عالی به انواع اهداف ارزشمند همانند طلا، کیفیت بالای ساخت و قیمت بسیار مناسب و ارزان توانسته به فروش بسیار بالایی دست یابد و از محبوبیت بالایی در بین کاوشگران حرفه […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button