نقد و بررسی فلزیاب Fisher F75

نقد و بررسی فلزیاب Fisher F75

felezyabkerman فلزیاب FISHER, فلزیاب خارجی , , , , , , , , , , , , ,

نقد و بررسی فلزیاب Fisher F75

در این بررسی ، من ویژگی ها و عملکرد فلزیاب F75 را تحلیل می کنم ، در حالی که آن را با سایر دستگاه های با قیمت مشابه مقایسه می کنم .

نقد و بررسی فلزیاب Fisher F75

گنج یاب Fisher F75 یکی از محبوب ترین مدل های میان رده این شرکت است. این یک دستگاه فوق العاده است که برای کاوش سکه ، عتیقه و جواهرات در طیف وسیعی از محیط ها طراحی شده است. از ویژگی های این فلزیاب می توان به زمان واکنش سریع ، بالانس دستی و اتوماتیک زمین ، تفکیک شکاف و فناوری محافظ دیجیتال اشاره کرد. همچنین طراحی شده است که بسیار سبک و استفاده از آن آسان باشد.

توجه: این بررسی جدیدترین نسخه F75 است. این نسخه شامل ویژگی های اضافی مانند فناوری دیجیتال شیلدینگ و سطح جدید FeTone به همراه جداسازی بهتر هدف می باشد. همچنین می توانید لیست ما از بهترین فلزیاب های ۲۰۱۹ را در اینجا مشاهده کنید.

نقد و بررسی فلزیاب Fisher F75
نقد و بررسی فلزیاب Fisher F75

طراحی ، ظاهر و نحوه استفاده

دستگاه فیشر F75 را به عنوان سبک ترین ردیاب با بهترین ارگونومی در صنعت توصیف می کنند. این درست نیست ! فلزیاب های سبک تری در بازار وجود دارد ، اما استفاده و متعادل بودن مطمئناً راحت است.

هیچکدام از این ویژگی ها منحصر به فرد نیستند ، اما آنها را به یک فلزیاب اضافه می کنند که به راحتی می تواند برای مدت طولانی نوسان داشته باشد. قرار دادن F75 در کنار هم نیز ساده است ، حتی اگر قبلاً از فلزیاب استفاده نکرده اید. شما به هیچ ابزاری احتیاج ندارید ، بنابراین می توانید جستجو را تقریباً به محض خارج کردن آن از جعبه شروع کنید.

نقد و بررسی فلزیاب Fisher F75
نقد و بررسی فلزیاب Fisher F75

مانند اکثر فلزیاب های موجود در این محدوده قیمت ، در F75 از چهار باتری AA استفاده می شود. می توانید مدت زمان کاوش تا ۴۰ ساعت را انتظار داشته باشید ، اگرچه این بسته به تنظیمات شما متفاوت است. مثل همیشه ، من توصیه می‌کنم که باتری‌های قابل شارژ را بخرید . مدت‌زمان کوتاه کاهش‌یافته از سلول‌های قابل شارژ ارزش پس‌انداز بلند مدت را دارد . یک عیب این است که هدفون با فلزیاب همراه نیست ، مگر اینکه برای یک بسته هزینه بیشتری را پرداخت کنید .

ویژگی ها و تنظیمات

فرکانس عملیاتی ۱۳kHz

F75 یک فلزیاب VLF است. این دارای فرکانس عملیاتی مانند F70 می باشد . فرکانس عملیاتی بالاتر حساسیت به شیء کوچک تر را در عمق بیشتر فراهم می کند . در ۱۳ کیلوهرتز ، F75 می تواند اهدافی را شناسایی کند که یک فلزیاب با فرکانس پایین تر ممکن است آن را از دست بدهد ، بدون از دست دادن عمق زیاد تشخیص دهد. این باعث می شود تا برای عتیقه ها ، جواهرات و سکه ها یک انتخاب عالی باشد. این فلزیاب برای جستجوی طلا طراحی نشده است. این می تواند گردنبندهای طلایی یا جواهرات را کاوش کند ، اما شانس یافتن آن ها بیار کم است .

توجه: F75 یک فلزیاب با فرکانس منفرد است ، اما دارای عملکرد تغییر فرکانس است.

شناسه هدف عددی

بیشتر فلزیاب های میان رده شامل شناسه هدف عددی هستند و F75 نیز از این قاعده مستثنی نیست. ردیاب بر اساس کاوش فلز از مقیاس ۰-۹۹ برخوردار است. با تجربه در کاوش ها ، محدوده های شناسایی اهداف مشترک را یاد می گیرید. این ، همراه با تنظیمات صوتی و تفکیک FeTone ، به شما کمک می کند که قبل از حفاری بدانید آیا هدف ارشمند می باشد یا خیر .

این فلزیاب همچنین دارای یک شاخص صحت هدف با شش بخش است. اگر ردیاب شش امتیاز کامل را نشان دهد ، می توانید به طور دقیق مطمئن شوید که شناسه هدف دقیق باشد. رتبه بندی صحت پایین ممکن است یک هدف ناخواسته را نشان دهد. در کنار شناسه عددی ، دسته های شناسه هدف نیز در بالای صفحه قرار دارند. اینها یک تخمین سریع ارائه می دهند و همچنین برای تفکیک درجه یک استفاده می شود.

حالت های جستجو

Fisher F75 شامل سه حالت جستجو است. این شامل دو حالت تمام فلزی است ، این مزیتی است که فیشر نسبت به AT Pro دارد . در اینجا یک مرور کلی از هر حالت وجود دارد :

حالت تمام فلز :

این حساس ترین حالت است و عمق بهتری نسبت به حالت تفکیک ایجاد می کند. سیم پیچ برای شناسایی یک جسم باید در حرکت باشد.

استاتیک تمام فلز :

این حالت برای اشیاء بزرگتر و عمیق تر (مانند اشیاء بزرگتر از یک سکه و عمیق تر از ۱۲ اینچ ) مناسب است. بر خلاف دو حالت دیگر ، لوپ فلزیاب برای شناسایی هدف نیازی به حرکت ندارد.

تفکیک :

حالت تفکیک برای انتخاب اهداف خوب از زباله مانند پیچ یا فویل استفاده می شود. این یک حالت حرکت است و به اندازه تمام فلز حساس نیست ، اما برای رد کردن زباله مفید است.

هنگام استفاده از حالت های تمام فلزی ، تنظیمات قابل تنظیم برای حساسیت ، فشار صوتی و بالانس زمین وجود دارد. حالت حرکت همچنین تنظیماتی برای آستانه قدرت سیگنال دارد که در حالت استاتیک در دسترس نیست.

هنگامی که در حالت تفکیک قرار دارید ، می توانید حساسیت ، درجه ، میزان تفکیک ، تعداد صدا و تعداد پردازش را تنظیم کنید. شایان ذکر است که تنظیم بالانس زمین دستی فقط در حالت تمام فلزی قابل تنظیم است ، اما در صورت تغییر به تفکیک ، این عملکرد خودکار انجام می شود.

نقد و بررسی فلزیاب Fisher F75
نقد و بررسی فلزیاب Fisher F75

تنظیمات تفکیک

F75 کنترل بالای را در مورد اینکه اهداف در هنگام حالت تفکیک رد می شوند ، فراهم می کند. عملکرد اصلی تفکیک در سطح ۰-۶۵ را فراهم می کند. هر هدفی زیر مقدار انتخاب شده پذیرفته نخواهد شد. به عنوان مثال ، برای از بین بردن آهن ، تعادل بین حذف آشغال ها بدون از بین بردن اهداف ارزشمند ، تعادل ایجاد می کند. یک تنظیم بالاتر می تواند پنل روی یا زباله های آلومینیومی را رد کند اما ممکن است جواهرات یا نیکل را نیز از دست بدهد.

به همین دلیل فیشر عملکرد تفکیک را نیز در بر گرفته است. Notch به شما امکان می دهد با استفاده از مقیاس دسته بندی در بالای صفحه ، اهداف خاصی را از بین ببرید یا در آن قرار دهید.

بالانس دستی یا خودکار زمین

با وجود بالانس زمین اتوماتیک و دستی ، F75 می تواند بیشتر سیگنال ها از مواد معدنی زمینی مانند آهن یا نمک های محلول را نادیده بگیرد. این امر باعث می شود در مقایسه با مدل هایی که دارای بالانس زمین از پیش تنظیم شده هستند ، در شرایط سخت مناسب تر باشد. وقتی دستگاه به درستی بالانس کرده باشد ، عمق بیشتری برای کاوش خواهید داشت.

در بیشتر مواقع ، عملکرد بالانس زمین خودکار کار بسیار خوبی در کالیبراسیون با شرایط فعلی زمین انجام می دهد. با این وجود ، برای کاوش در آب نمکی یا کاوش طلا ، از بالانس زمین دستی استفاده می شود ، اگرچه برای درستی انجام این کار برخی از تمرین ها طول می کشد.

کویل های جستجو

بسته بندی استاندارد دارای کویل جستجوی ۱۱ اینچی DD است. این ضد آب است ، بنابراین می توان از آن در آب های کم عمق یا نهرها استفاده کرد. در حالی که اکثر مردم یک کویل متمرکز را ترجیح می دهند ، سیم پیچ ارائه شده کار بزرگی را برای جدا کردن اهداف و نادیده گرفتن کانی سازی زمین انجام می دهد.

از نظر عملکرد ، کویل جستجو به عمق فوق العاده F75 کمک می کند. این کار بسیار خوبی را برای مشخص کردن عملکرد انجام می دهد ، بنابراین می توانید نسبت به هدف کاوش شده اطمینان خاطر داشته باشید که وقتی صدا در بالاترین میزان قرار دارد ، سکه در زیر مرکز قرار دارد.

ویژگی های دیگر

  • حساسیت : بسته به شرایط زمین فعلی می توانید حساسیت فلزیاب را تنظیم کنید. حساسیت های بالاتر عمق بیشتری را ایجاد می کند.
  • زنگ های هشدار : تنظیم منو برای تنظیم تعداد زنگ ها وجود دارد. بسته به نوع هدف ، گزینه ها از یک صدا تا چهار صدا متغیر هستند. همچنین یک تنظیم “Delta Pitch” نیز وجود دارد که بسته به شناسه هدف متفاوت است ، که برای کاوش آثار یا در مناطقی با غلظت بالای زباله مفید است.
  • Pinpointing : حالت اشاره گر به شما کمک می کند تا قبل از شروع حفاری ، یک موقعیت مکانی دقیق داشته باشید. نیازی به حرکت ندارد.
  • نمودار کانی سازی : یک ویژگی مفید نمودار Fe3O4 است. این عامل معدنی کنونی خاک را نشان می دهد.
  • فناوری محافظ دیجیتال : این عملکرد می تواند برای از بین بردن تداخل الکترومغناطیسی استفاده شود. این در نزدیکی خطوط برق یا سایر فلزیاب ها مفید است.
  • طراحی ضد آب : Fisher F75 دارای لوپ ضد آب است ، اما جعبه کنترل آن مقاوم در برابر آب نیست.

کنترل پنل و صفحه نمایش

فلزیاب F75 دارای یک صفحه نمایش دیجیتالی بزرگ با شناسه هدف عددی است که به راحتی قابل مشاهده است. اطلاعات مهم واضح و اندک است ، بنابراین شما هنگام مشاهده این زمینه مشکلی نخواهید داشت. بر خلاف فلزیاب های کمپانی گرت ، که اغلب شامل دکمه های جداگانه برای اکثر تنظیمات هستند ، F75 دارای طراحی سه دکمه است. کنترل پنل دارای یک دسته منو برای تنظیم تنظیمات فعلی است ، در حالی که دکمه منو از طریق تنظیمات مختلف چرخش می کند.

نقد و بررسی فلزیاب Fisher F75
نقد و بررسی فلزیاب Fisher F75

علاوه بر صفحه کنترل ، یک کلید درایو نیز در پشت صفحه وجود دارد. با عقب کشیدن ، این باعث می شود که همه اشیاء فلزی بدون حرکت شناسایی شوند تا به شما کمک کند مکان یک شی را مشخص کنید . با فشار آوردن به جلو ، بالانس خودکار زمین فعال می شود.

پس زمینه دارای نور است. این کار باعث می شود تنظیمات فعلی خود را در هر دو شرایط کم نور و درخشان تنظیم کنید. بیشتر فلزیاب های موجود در این محدوده قیمت این ویژگی را ندارند ، از جمله Garrett AT Pro.

مقایسه با سایر فلزیاب ها

Fisher F75 و Garrett AT Pro :

فلزیاب Garrett AT Pro احتمالاً نزدیکترین رقیب F75 از نظر عملکرد و قیمت است. هر دو ردیاب عالی هستند ، اما تفاوت های کمی وجود دارد که می تواند به شما در انتخاب کمک کند. یکی از بزرگترین تفاوت ها این است که Fisher F75 مانند AT Pro کاملاً زیر آب نیست. اگر می خواهید در زیر آب کاوش کنید آنگاه AT Pro گزینه بهتری است.

نقد و بررسی فلزیاب Fisher F75
نقد و بررسی فلزیاب Fisher F75

من استدلال می کنم که AT Pro برای استفاده راحت تر است. کنترل پنل دارای دکمه هایی برای هر ویژگی است ، بنابراین می توانید تنظیمات را بدون پیمایش در تمام منوها تنظیم کنید. از طرف دیگر ، F75 شامل اطلاعاتی است که AT Pro آن ها را پشتیبانی نمی کند ، از جمله صحت هدف و تشخیص میزان مواد معدنی فعلی زمین . به نظر من گزینه “بهترین” در اینجا وجود ندارد ، بنابراین مدلی را انتخاب کنید که بیشتر برای شما جذاب باشد.

Fisher F75 و XP DEUS :

فلزیاب XP DEUS گران تر از F75 است ، اما به مراتب از قیمت فعلی فیشر بسیار گران تر است. آیا ارزش این پول اضافی را دارد؟ برای فلزیاب های جدی ، توصیه من برای کاوشگران ردیاب XP DEUS است. این دستگاه درخشان با فناوری چند فرکانس ، واکنش سریع و طراحی کاملاً بی سیم است. DEUS همچنین می تواند تقریباً با هر شرایطی از جمله شن و ماسه مرطوب و جستجوی طلا روبرو شود.

نقد و بررسی فلزیاب Fisher F75
نقد و بررسی فلزیاب Fisher F75

با این گفته ، اگر نمی توانید XP DEUS را تحمل کنید ، F75 نیز خالی از ویژگی نیست و با قیمت بسیار ارزانتری در دسترس می باشد .

سوالات متداول

نسخه ویژه F75 چیست؟

نسخه ویژه F75 از بسیاری جهات مشابه مدل استاندارد است. این یک حالت تقویت کننده برای کشف اشیاء بزرگتر است که در زیر زمین قرار دارند ، که می تواند در برخی شرایط مفید باشد. نسخه ویژه نیز با کویل اضافی به فروش می رسد.

چه لوازم جانبی گنجانده شده است؟

بسته اصلی شامل هیچ گونه لوازم جانبی نیست. این بدان معناست که شما نیاز به خرید هدفون دارید مگر اینکه از استفاده از بلندگوی داخلی خوشحال شوید (توصیه نمی شود). بسته های بسیاری در دسترس است که شامل کویل های اضافی ، پین پوینتر ، هدفون ، روکش و کیسه های اضافی است ، بنابراین قبل از خرید مطمئن شوید که چه چیزی را دریافت می کنید.

نتیجه گیری

فلزیاب Fisher F75 یک دستگاه فوق العاده است که ارزش بسیار خوبی را برای پول فراهم می کند. برای کاوش عتیقه ، سکه و جواهرات بسیار مناسب است ، در حالی که ویژگی بالانس زمین بدان معنی است که حتی می توان از آن در ماسه های مرطوب در سواحل استفاده کرد ، البته با عمق کم. ویژگی های که فیشر در این دستگاه قرار داده است بسیار چشمگیر است. ترکیبی از حالت های تمام فلزی ، بالانس زمین ، تفکیک از سطح ، خواندن مواد معدنی ، فن آوری محافظ و محافظ دیجیتالی کنترل کاملی بر پاسخ ردیاب ارائه می دهد.

شاید دوست داشته باشید:

فلزیاب PulseScan TDI

فلزیاب PulseScan TDI ساخت کمپانی White آمریکا

فلزیاب PulseScan TDI ساخت کمپانی White کمپانی Whites از سال ۱۹۵۰ در طراحی و ساخت بهترین ردیاب های فلزی در زمینه کاوش طلا و گنج​​، امنیت و صنعت فعالیت می کند. این کمپانی از همان روز های آغازین با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی؛ تحقیقات و توسعه در زمینه انواع سیستم های فلزیابی و گنج یابی به یکی […]

فلزیابXVenture

فلزیابXVenture ساخت کمپانی Whites امریکا

فلزیابXVenture ساخت امریکا کمپانی Whites از سال ۱۹۵۰ در طراحی و ساخت بهترین ردیاب های فلزی در زمینه کاوش طلا و گنج​​، امنیت و صنعت فعالیت می کند. این کمپانی از همان روز های آغازین با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی؛ تحقیقات و توسعه در زمینه انواع سیستم های فلزیابی و گنج یابی به یکی […]

فلزیابEvolution

فلزیابEvolution محصول OKM آلمان

فلزیابEvolution آلمان شرکت OKM یک کمپانی آلمانی در شهر آلتنبورگ است که به تازگی به ساختمان جدید خود نقل مکان کرده که در آن بخش مجزایی برای تست دستگاه های فلزیاب خود توسط مشتریان راه اندازی شده است. این کمپانی دارای بیش از ۲۰ سال سابقه در زمینه طراحی و تجربه انواع فلزیاب، گنج یاب […]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button