نکاتی برای تشخیص فلز

نکاتی برای تشخیص فلز

felezyabkerman مقالات فلزیاب , , , , , , , , , ,

نکاتی برای تشخیص فلز

روش های بسیار زیادی برای تشخیص فلزات و شکار گنج وجود دارد زیرا آنها در این سرگرمی فعال هستند! در اینجا چند توصیه اساسی برای تشخیص فلز در زمین ارائه شده است:

کویل جستجو

اطمینان حاصل کنید که زاویه سیم پیچ به درستی تنظیم شده است: کویل در هنگام دست زدن به سطح، موازی با زمین است.

نکاتی برای تشخیص فلز
نکاتی برای تشخیص فلز

برای از بین بردن سیگنال های نادرست، کوئیل جستجو را به صورت موازی با سطح زمین در ارتفاع ثابت نگه دارید. کویل جستجو در یک الگوی نیمه عریض جزئی یک رابطه موازی بیشتر بین سطح زمین و کویل جستجو را حفظ خواهد کرد.

برای حفظ حداکثر عمق عملیات، کویل جستجو را تا حد ممکن نزدیک به زمین نگه دارید. هنگام جستجوی زمین های ناهموار، حتی ارتفاع جستجو در بالای موانع را نگه دارید و در صورت امکان حساسیت را افزایش دهید.

با حرکت آونگ سیم‌پیچ را تکان ندهید ، به طوری که در انتهای یک جاروب به سمت بالا متمایل به بالا باشد ، در این نقاط از دست خواهد رفت .

نکاتی برای تشخیص فلز
نکاتی برای تشخیص فلز

با افزایش سیم پیچ جستجو، تا ۲۵٪ قطر سیم پیچ، به خصوص اگر از کانال های کنترولر، مونولوپ یا کوئیکس استفاده می شود، با هم همپوشانی داشته باشد.

نکاتی برای تشخیص فلز
نکاتی برای تشخیص فلز

به آرامی و روشنائی کویل جستجو جستجو کنید. سعی نکنید به مدت ۱۰ دقیقه یک هکتار را پوشش دهید

سوزن جستجو را در برابر اجسام سخت مانند ریشه های درخت، سنگ های بزرگ، دیوار و غیره انجام ندهید

نکته: برخی از آشکارسازهای فلزی برای دستیابی به حداکثر دامنه تشخیص نیاز به حرکت سریع یک کویل جستجو دارند. لطفا با راهنمای استفاده از آشکارساز فلز خود مشورت کنید.

شبکه سازی و پوشش منطقه

سبکه سازی برای مسیرهای جستجوی سفت و سخت و منظم در طول مرزهای از پیش تعریف شده استفاده می شود که به طور کامل یک مکان شکار را در چند جهت پوشش می دهد. این روش در مناطقی که از موانع مانند مزرعه، مراتع، چمنزارها و پارکها استفاده نمیشود بسیار موثر است. شما می توانید یک منطقه را از طریق مصنوعی با طناب، تپه های گلف، مخروط، و غیره قرار دهید. برای شناسایی اهداف خوب که شما ممکن است در طول اولین جستجوی خود را از دست رفته، یک شکار سایت را در زوائد عمود بر و عمود بر الگوهای الگوهای اصلی یا الگوهای شبکه . این همچنین به اهداف خوب با تداخل کمتر از اهداف قبلا رد شده کمک می کند.

اگر شما هیچ وسیله ای مصنوعی برای ترسیم منطقه نداشته باشید، از خطوط مرزی خیالی استفاده کنید که می تواند توسط علامت های طبیعی یا فرهنگی زمین مانند اسپایس کلیسا، برج، ستون دود و غیره تعیین شود. به عنوان مثال، هنگام جستجو در مزرعه بدون هیچ علامت های فرهنگی در اطراف، من از درخت های بلند که در جهت مخالف در کنار یکدیگر قرار گرفته اند، ایستاده ام و مسیر های جستجوی من را تعیین می کنند.

نکاتی برای تشخیص فلز
نکاتی برای تشخیص فلز

شبکه شازی به وسیله محیط اطراف

هنگام استفاده از خطوط مرزی خیالی، گاهی اوقات پا را بکشید تا علامت خاک یا برگ های افتاده برای نشان دادن جایی که بوده اید. در یک گذرگاه بازگشتی، در کنار این علائم کشیدن اسکن کنید، همانطور که در کنار یک طناب یا رشته اسکن میکنید. اگر شما به یک مانع برسید، با دقت در اطراف یا از طریق آن کار کنید و دوباره به مسیر ادامه دهید.

۲) در سایتی که قبلا توسط دیگران جستجو شده است، سعی کنید فکر کنید که آنها چه کاری انجام داده اند و فقط مخالف هستند. به طور کامل مناطق یا موانع نزدیک مانند لوله های فلزی (با کویل جستجو کمتر و حساسیت کاهش یافته)، بوته، سیاهههای مربوط (حرکت آنها)، چمن بلند (صاف کردن آن) و نرده ها را جستجو کنید.

۳) تعیین اهداف کوتاه مدت در مناطق کوچکتر که توسط منطق و یا شهود انجام می شود. اگر یک سایت شکار منطقی را در انتخاب یک محل احتمالی برای شروع بکار برده باشد، زمان صرف نظر کردن به طور تصادفی برای مناطق سیگنال متمرکز – “جیب گرم” صرف نظر کنید. هنگامی که آن را پیدا میکنید، مکان های دیگر را ترک کنید تا این مورد به آرامی و عمدی جستجو شود.

اگر با گروهی از دوستانتان در سایت شکار قرار بگیرید و یکی از آنها به نقطه “داغ” برسد، مطمئن شوید که آن مکان را درست پس از آنکه فردی آن را ترک کردید جستجو کنید. گرچه در اغلب موارد، بقیه گروه بلافاصله دعوت شده است تا به جستجوی “نقطه ی گرم” همراه با یابنده ی آن بپردازند.

۴) سایت شکار را ترک نکنید، بدون اینکه بدانید حداقل ۱۲۰ درصد تلاش کرده اید.

نکاتی برای تشخیص فلز
نکاتی برای تشخیص فلز

نکات متفرقه

سکه هایی که در یک زاویه در یک زمین قرار دارند ممکن است در یک گذرگاه کویل جستجو از دست رفته باشند اما زمانی که کوئل جستجو از زاویه متفاوت می آید، شناسایی می شود. هدف را از زوایای مختلف بردارید تا بهترین سیگنال را بدست آورید.

اگر یک سیگنال مشکوک دریافت کردید، آن را حفاری ( مقاله مربوط به حفاری محل کاوش ) کنید! برخی از سیگنال های شکسته توسط اهداف خوب که در نزدیکی اهداف آهن قرار دارند، منتشر می شوند، بنابراین، آنها تا حدودی توسط آنها پنهان می شوند.

هنگام بازیابی هدف، پلاگین خاک را قطع کنید و آن را در دو قسمت شکسته کنید. سیم پیچ را در کنار شما قرار دهید و هر نیم سمت را بر روی سیم پیچ قرار دهید. میدان الکترومغناطیسی بالای سیم پیچ همانند زیر سیم پیچ است (به جز سیم کواکسیال). پس از دریافت یک سیگنال از یک طرف، دوباره آن را در دو تکرار تقسیم کنید و هر نیم نیمه بالای سیم پیچ را بگذارید. این مراحل را تکرار کنید تا مقدار کمی از خاک از جمله هدف را در دست خود داشته باشید.

بهترین فلزیاب ها را از کجا خریداری کنیم

شما می توانید برای خرید فلزیاب با امکانات بروز و جدید به فروشگاه فلزیاب شیراز و نمایندگی فلزیاب تهران مراجعه فرمایید یا با شماره ۰۹۹۱۷۳۳۹۲۰۰ تماس حاصل فرمایید.

شاید دوست داشته باشید:

گنج یاب پالسی ارزان

گنج یاب پالسی ارزان

گنج یاب پالسی ارزان گنج یاب های پالسی به دلیل توانایی و قدرت نفوذ آنها در اعماق بالا مورد توجه و علاقه کاوشگران تمام جهان و مخصوصا کاوشگران ایران قرار گرفته اند اما این گنج یاب های حرفه ای ارزان نبوده و دارای قیمت های بالایی هستند. در هنگام خرید دستگاه های گنج یاب باید […]

گنج یاب آنتنی ارزان

گنج یاب آنتنی ارزان

گنج یاب آنتنی ارزان گنج یاب های آنتنی دارای انواع مختلفی بوده و دارای قابلیت های بسیار خاص می باشند. از این دستگاه ها برای تعیین محل دقیق اهداف استفاده می کنند، به گونه ای که ابتدا با یک دستگاه شعاع زن و یک فلزیاب و یا گنج یاب معمولی قسمت حدودی دستگاه را مشخص […]

ردیاب دو نفره

ردیاب دو نفره

ردیاب دو نفره امروز در این مقاله شما را با یک دستگاه ردیاب دو نفره آشنا خواهیم کرد که به دلیل قدرت تشخیص، حساسیت عالی به انواع اهداف ارزشمند همانند طلا، کیفیت بالای ساخت و قیمت بسیار مناسب و ارزان توانسته به فروش بسیار بالایی دست یابد و از محبوبیت بالایی در بین کاوشگران حرفه […]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button