۱۰ وسیله جانبی فلزیاب که برای گنج یابی لازم است

10 وسیله جانبی فلزیاب

felezyabkerman مقالات فلزیاب , , ,

۱۰ وسیله جانبی فلزیاب که برای گنج یابی لازم هستند در این پست آورده شده اند تا شما قبل از شروع کاوش آنها را بتوانید تهیه کنید و هنگام کاوش به مشکلی برخورد نکنید .

۱۰ وسیله جانبی فلزیاب که برای گنج یابی لازم است

۱- فلزیاب دستی یا نقطه زن ( پین پوینتر ) Electronic pin pointer : دستگاه فلزیاب اصلی شما محل حدودی فلز را به شما نشان خواهد داد اما برای یافتن محل دقیق شما نیاز به یک دستگاه نقطه زن دارید تا به سرعت محل دقیق هدف را تعیین کنید . قیمت این دستگاهها زیر ۱۰۰ دلار است و  با توجه به زمانی که در کاوش کاهش می دهد ارزش دارد که از آن استفاده کنید .

10 وسیله جانبی فلزیاب
10 وسیله جانبی فلزیاب

هنگامی که دستگاه فلزیاب شما یک فلز را تشخیص می دهد شما فلزیاب دستی بر روی زمین حرکت دهید فلزیاب دستی به صورت ۳۶۰ اسکن می کند و هر چقدر به فلز نزدیک تر شود صدا و ویبره آن افزایش می یابد در برخی مدل ها چراغ چشمک زنی نیز وجود دارد که هنگامی که به فلز نزدیک می شود سرعت چشمک زدن آن افزایش می یابد که هنگام حفاری دیگر نیاز به چراغ قوه ندارید همچنین شما با دستگاه می توانید خاک های حفاری شده را هم بزنید و فلز را بیابید .

این فلزیاب ها ضد آب نیز هستند و شما می توانید دستگاه را زیر آب بشویید و حتی در زیر آب از این دستگاه استفاده کنید .

۲- هدفون Headphones :  استفاده از هدفون میزان باتری شما را ذخیره خواهد کرد زیرا از بلندگو های دستگاه استفاده نمی کنید همچنین باعث می شود که امنیت شما در حین کاوش افزایش یابد زیرا بسیاری از کاوشگران نمی خواهند که وقتی یک فلز را پیدا کردند کسی دیگر از آن خبر دارد شود .

هنگامی که شما از هدفون استفاده می کنید حتی کوچکترین صدا ها می شنوید اما ممکن است برخی از صدا های ضعیف در حالتی که از بلندگو استفاده می کنید متوجه نشوید همچنین با استفاده از هدفون شما سایر نویز های محیطی را نمی شنوید و دقت شما افزایش می یابد . هنگامی که شما با هدفون کار می کنید ابتدا هدفون را جوری تنظبم کنید که خودتان راحت باشید و صدای هدفون را به خوبی بشنوید البته در برخی مدل ها امکان تنظیم صدای دستگاه وجود دارد .

۳- بیلچه توری یا سند اسکوپ Sand Scoop : اگر شما در ساحل به کاوش می پردازید نیاز به یک سند اسکوپ دارید همانطور که از اسم این وسیله پیدا است سوراخ هایی در این انتهای این وسیله وجود دارد که آب و شن از آن رد می شود اما سایر وسایل در آن باقی می ماند . هنگامی که دستگاه شما فلزی را یافت فقط کافیست این بیلچه را در خاک فرو کنید و سپس بیرون بیاورید در بیلچه آب و شن به سرعت تخلیه می شود و هدف مورد نظر به دام می افتد . بدبهی است که این فلزیاب در خاک های مرطوب عمکلرد خوبی دارد و در خاک های خشک خیلی مناسب نیست . این بیلچه را هنگام تکان دادن آرام تکان دهید تا چیزی را که یافته اید دوباره گم نکنید قیمت این بیلچه حدود ۱۲ دلار است .

۴- کیف برای حمل فلزیاب Bag to carry your detector in : شاید برای شما این وسیله ضروری نباشد اما هنگامی که قصد کاوش چندین منطقه متفاوت را دارید برای شما لازم است . این کیف برای محافظت از دستگاه شما هنگامی که با آن کاوش نمی کنید لازم است  و همچنین حمل دستگاه را راحت تر می کند . کیف هایی را انتخاب کنید که دارای چند جیب است تا بتوانید وسایل دیگری را به همراه فلزیاب حمل کنید . داشتن کیف خودتان را در کاوش راحت تر می کند .

۵- الک مخصوص طلا Gold pan kit : هر کس که قصد دارد در اطراف آب به یافتن تکه های طلا بپردازد حتما به این الک نیاز دارد . هنگامی که دستگاه شما طلایی را یافت به آرامی الک را به داخل آب ببرید و همه چیز هایی را کا زیر لوپ است را به داخل الک بریزید و الک را بیرون بیاورید و تکه های طلا را بیابید . با این الک ها امکان ندارید چیزی را از دست بدهید . قیمت این الک حدود ۱۵ دلار است .

۶- شیشه نگهداری طلا Gold Bottle Snifter : اگر قصد یافتن طلا را دارید حتما این شیشه های کوچک را با خود ببرید . هنگامی که طلا را یافتید آن را حتما داخل این شیشه بیندازید این کار ساده تر از نگهداری با دست یا موچین است . فراموش نکنید یه ظرف برای نگهداری طلا با خود ببرید

۷- وسیله حفاری یا بیلچه Digger or trowel : اگه جسمی که یافته اید چند اینچ باشد شما برای خارج کردن آن نیاز به بیلچه دارید . هیچ کاوشگر حرفه ای بدون بیلچه به دنبال گنج نمی رود حتی اگر خاک نرم باشد . استفاده از بیلچه سرعت شما را در حفاری به صورت قابل ملاحضه ای افزایش می دهد .

۸- بیل Shovel : برای کسانی که به دنبال عتیقه هستند یا می خواهند عمق زیادی را حفاری کنند بیل حتما لازم است . بیل یکی از لوازم لازم و ضروری است برخی از کاوشگران از بیل های عادی که در باغ استفاده می شود استفاده می کنند اما برخی از بیل ها مخصوص فلزیابی هستند مانند بیل T  شکل لیچ .

در برخی بیل ها اطراف کفه دندانه هایی ایجاد شده که باعث می شود اگر بیل به دفینه برخورد کند آسیب کمتری ببیند همچنین قسمت سر این بیل ها کوچکتر می باشد تا اگر به دفینه بر خورد کرد تکه کمی از آن کنده می شود قیمت این بیل ۷۵ دلار است اما ارزشش دارد .

۹- کیسه Pouch : اکثر کاوشگران یه کیسه مخصوص جهت حمل چیز هایی که پیدا می کنند دارند . این یک ایده عالی است زیرا شما فقط دنبال یک سکه بزرگ که نیستید و در حین کاوش چیز های دیگری نیز پیدا خواهید کرد پس چند کسیه زیپی درون کیف خود بگذارید و نگران از دست گنجینه خود نباشید .

۱۰- باتری قابل شارژ Rechargeable batteries : اگر چه باتری یک وسیله ضروری نیست ولی اکثر کاوشگران آن را توصیه می کنند شما در طی فلزیابی نیاز دارید تا باتری های زیادی مصرف کنید اما باتری های قابل شارژ باعث می شوند که شما هزینه کمتری برای باتری کنید . برخی از فلزیاب ها با باتری قابل شارژ کار نمی کنند پس قبل از خرید فلزیاب حتما به این مسئله توجه کنید . قبل از شروع کار فلزیابی حتما باتری های اضافی با خود داشته باشید .

اگر شما فلزیابی را برای تفریح انجام می دهید نباید احساس کنید که شما هم به این وسایل احتیاج دارید چون می تواند هزینه زیادی برای شما داشته باشد . قبل از کاوش حتما اطمینان حاصل کنید که باتری اضافه ، کیسه ، بیلچه و سایر وسایلی که نیاز دارید را برداشته باشید . وقتی شما یاد بگیرید چگونه با فلزیاب خود کار کنید شکار گنج سرگرمی مورد علاقه شما می شود .

منبع : ۱۰ Metal Detecting Accessories Needed for Treasure Hunting

سایر مقالات مرتبط با فلزیابی

فلزیابی در تابستان نکاتی که شما باید از کاوش در تابستان بدانید

لوپ مناسب فلزیاب برای طلایابی در جنگل ها و مناطق سنگلاخی

سوالات و نکات عمومی در فلزیابی

واژه شناسی در فلزیابی و طلایابی

طلایابی و نکاتی در جهت یافتن طلا

شاید دوست داشته باشید:

گنج یاب پالسی ارزان

گنج یاب پالسی ارزان

گنج یاب پالسی ارزان گنج یاب های پالسی به دلیل توانایی و قدرت نفوذ آنها در اعماق بالا مورد توجه و علاقه کاوشگران تمام جهان و مخصوصا کاوشگران ایران قرار گرفته اند اما این گنج یاب های حرفه ای ارزان نبوده و دارای قیمت های بالایی هستند. در هنگام خرید دستگاه های گنج یاب باید […]

گنج یاب آنتنی ارزان

گنج یاب آنتنی ارزان

گنج یاب آنتنی ارزان گنج یاب های آنتنی دارای انواع مختلفی بوده و دارای قابلیت های بسیار خاص می باشند. از این دستگاه ها برای تعیین محل دقیق اهداف استفاده می کنند، به گونه ای که ابتدا با یک دستگاه شعاع زن و یک فلزیاب و یا گنج یاب معمولی قسمت حدودی دستگاه را مشخص […]

ردیاب دو نفره

ردیاب دو نفره

ردیاب دو نفره امروز در این مقاله شما را با یک دستگاه ردیاب دو نفره آشنا خواهیم کرد که به دلیل قدرت تشخیص، حساسیت عالی به انواع اهداف ارزشمند همانند طلا، کیفیت بالای ساخت و قیمت بسیار مناسب و ارزان توانسته به فروش بسیار بالایی دست یابد و از محبوبیت بالایی در بین کاوشگران حرفه […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button